czspenderu
Ekumakad.cz ›› Projekty ›› Snídaně Fair a BIO (dokončeno)
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Snídaně Fair a BIO (dokončeno)

Na následujících řádcích Vás postupně seznámíme s tím, co znamená Snídaně Fair & Bio a jak postupovat pokud byste rádi tento program realizovali i ve Vašem okolí. Nechte se inspirovat i naší fotogalerií z již uskutečněných programů. Uvítáme i Vaše dotazy či připomínky k programu, které můžeme také uveřejnit.

Co znamená Snídaně Fair & Bio?

Hlavní myšlenkou Snídaně Fair & Bio je přiblížit a osvětlit problematiku Fair Trade a ekologické produkce Vašim blízkým či známým. Vy jako „hostitel“ pozvete Vaše příbuzné, přátele, známé, kolegy nebo sousedy na snídani, svačinu či piknik, kde společně jíte a popíjíte výrobky z ekologické produkce a Fair Trade a zároveň o nich rozmlouváte. Je to velmi přirozená a příjemná forma, jak informovat své okolí o možnostech vědomé pomoci druhým.

Zaškolený referent či referentka předem připraví potřebné Fair Trade a Bio potraviny, o kterých následně informuje Vaše hosty. Názornou a zábavnou formou hostům vysvětlí pozadí výroby Fair Trade a Bio produktů.

Z realizace Snídaně Fair & Bio získáte dvojí užitek: Vy i Vaši hosté společně strávíte příjemný čas s kvalitními, zdravými a chutnými výrobky a na straně druhé svým jednáním podporujete znevýhodněné producenty Vašich oblíbených potravin. Díky jejich nákupu mají tito výrobci trvalejší příjem, který jim zajistí jistější budoucnost a lepší pracovní podmínky. Konzumací biopotravin je vědomě podporováno ekologické hledisko zemědělské výroby.

Pro koho je Snídaně Fair & Bio určena?

Snídaně Fair & Bio jsou určeny pro 8 – 15 „hostů“ a jeho délka se pohybuje od 1,5 do 2 hodin.

„Hosté“ většinou zaplatí vstupní poplatek, který „hostiteli“ usnadní organizaci celé akce.

Kde se Snídaně Fair & Bio může konat?

Téměř všude kde Vám to podmínky dovolí. Doma, na úřadech, ve školách, v různých spolcích, neziskových organizacích a všude tam, kde se scházejí lidé, kteří chtějí poznat více...

Kdo je referent Snídaně Fair & Bio?

Referentem se může stát každý, kdo má zájem o Fair Trade či biopotraviny a věnuje svůj čas a námahu pro absolvování semináře pro referenty Snídaní Fair & Bio. Účast na semináři je velmi důležitá, neboť se zakládá na prožitku, tzn. na praktickém absolvování Snídaně Fair & Bio, čímž účastník získá vlastní zkušenost. Každý absolvent – referent získá potvrzení o účasti na semináři. Seminář pro referenty pořádá Ekumenická akademie Praha podle zájmu budoucích referentů. První, zahajovací seminář se konal 16. a 17. února 2007 v Praze. Dle zájmu o tento program předpokládáme, že další seminář se uskuteční na podzim roku 2007. O termínech Vás budeme včas informovat.

Jste hostitel a chcete uskutečnit Snídani Fair & Bio?

Pro tuto situaci je velmi snadné řešení – kontaktujte nás nebo vyškoleného referenta a dohodněte se na podmínkách realizace programu. Rádi bych Vás upozornili, že pouze proškolený referent, který se může prokázat potvrzením o účasti na semináři, má dostatek zkušeností, znalostí a podkladů na to, aby pro Vás a Vaše hosty připravil opravdu kvalitní program. V sekci ke stažení najdete šablonu Pozvánky na Snídani. Ta je Vám plně k dispozici, stačí jen vepsat datum a místo konání a akce může začít.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009