czspenderu
Ekumakad.cz ›› Projekty ›› Fair Flowers (dokončeno)
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Fair Flowers (dokončeno)

Dokument o fair trade družstvu v Bolívii "Do vlastních rukou"

14. 1. 2014 - Jiří Silný

Film Terezy Reichové z bolivijské vesnicčky Sapecho, kde se nachází družstvo El Ceibo produkující fair trade kakao. Tři příběhy z Bolívie, které se nás přesto dotýkají. O tom, že v jednotě je síla, o tom, že když tato jednota chybí něco není v pořádku a tom co to vlastně znamená být fér. Také o kakau, tygrech co nejsou tygry a o druhé straně mince. Koukejte zde

Dokument o fair trade družstvu v Bolívii "Do vlastních rukou" zdarma ke stažení

18. 7. 2011 - Jiří Silný

Film Terezy Reichové z bolivijské vesnicčky Sapecho, kde se nachází družstvo El Ceibo produkující fair trade kakao. Tři příběhy z Bolívie, které se nás přesto dotýkají. O tom, že v jednotě je síla, o tom, že když tato jednota chybí něco není v pořádku a tom co to vlastně znamená být fér. Také o kakau, tygrech co nejsou tygry a o druhé straně mince. Koukejte zde

Vůně květin v jiném světle

21. 4. 2011 - Alena Věžníková
Na konci dubna přijede do České republiky informovat o pracovních a lidských právech v Guatemale pan Gabriel Zelada Ortiz, ředitel guatemalské organizace CEDEAL zabývající se pracovními právy v květinovém průmyslu. Setkat se můžete rovněž s představitelkou guatemalské organizace AMES Anou Maríou Rodriguez. Přijďte na jejich besedy!

Alarmující otravy pesticidy mezi pracovníky v produkci květin (Tisková zpráva)

14. 2. 2011 - Alena Věžníková
Krátce před svátkem Sv. Valentýna předkládá evropská kampaň “Fair Flowers – Květiny pro lidská práva” studii o zdravotních dopadech pesticidů v Ugandě při pěstování květin určených na vývoz do Evropy, kterou provedla partnerská organizace Ugandské sdružení pro vzdělávání pracovníků.

S Flavií a Hannah o jedovatých růžích z Ugandy

21. 9. 2010 - Daniela Richterová
Koncem září přijedou do Prahy dvě ženy z Ugandy - Flavia a Hannah. Smyslem jejich návštěvy bude obeznámit českou veřejnost s podmínkami, za jakých se v Ugandě pěstují řezané květiny pro evropský trh a také upozornit na problémy, které jsou s masovou produkcí květin v rozvojových zemích spojené. S těmito zajímavými návštěvnicemi se můžete sejít na několika veřejných akcích, které jsou součástí projektu Fair Flowers / Květiny pro lidská práva.

Nabídka pro instituce – zapůjčení putovní výstavy “Co skrývá něžná krása květin“

31. 8. 2010 - Daniela Richterová
Školám, muzeím, knihovnám, kulturním institucím a jiným zájemcům nabízíme od listopadu zdarma k zapůjčení putovní výstavu o fair trade květinách a o pěstování řezaných květin v rozvojových zemích. V případě zájmu nás kontaktujte na richterova@ekumakad.cz.

Dotyk s krásou řezaných květin inspiruje k aktivitě a pomoci

19. 7. 2010 - Jiří Silný
Zahajovací projev k versnisáži výstavy "Co skrývá něžná krása květin?", která se konala v Národním zemědělském muzeu ve čtvrtek 16.7.2010. Výstavu je možné navštívit do konce října 2010.

Růže, tulipány, lilie – milý dárek nebo nelítostný business? (Tisková zpráva)

13. 7. 2010 - Daniela Richterová
Ve čtvrtek dne 15.7.2010 od 18:00h bude v budově Národního zemědělského muzea Praha slavnostně zahájena výstava s názvem Co skrývá něžná krása květin: podmínky pěstování řezaných květin ve 21. století. Výstava odpoví návštěvníkům na otázky, odkud pochází krásné, všemi barvami hýřící květiny, které si pro radost kupujeme na ulici v květinových stáncích, a za jakých podmínek jsou květiny v současném globalizovaném světě pěstovány.

Uhlíková stopa řezaných květin

24. 6. 2010 - Překlad: Jiří Silný
Hlavním odbytištěm květin z Ekvádoru je Evropská unie, Rusko a USA. Protože se však na odbytových trzích dostává téma globálních klimatických změn do podvědomí spotřebitelů a květinové farmy chtějí rozšiřovat nabídku produktů, snaží se nabídnout i CO2 neutrální řezané květiny.

Růže z Afriky: rozhovor o stinných stránkách květinového průmyslu v Zimbabwe

31. 3. 2010 - Nina Bosničová, Gender Studies, o.p.s.
V únoru přijely do České republiky ze Zimbabwe dvě ženy – Spiwe Chigwande, dělnice na květinové farmě a Emma Mahlunge, zástupkyně neziskové organizace Kunzwana, která se zasazuje o zlepšení situace lidí zaměstnaných v květinovém průmyslu. Bylo možné se s nimi sejít na několika veřejných akcí uspořádaných Ekumenickou akademií v Brně a Praze. Cílem jejich návštěvy bylo obeznámit českou veřejnost s podmínkami, ve kterých se pracuje a žije na zimbabwských komerčních farmách produkujících řezané květy a ukázat , proč dává smysl zavést i do českých květinářství prodej květin s označením „férové“.

Projekt „Fair Flowers“ má za sebou první rok

18. 11. 2009 - Ing. Markéta Novotná
Zpráva o projektu zaměřeném na zlepšení situace producentů řezaných květin v rozvojových zemích

Co skrývá něžná krása květin?

12. 8. 2009 - Markéta Novotná
Článek informuje o sociálních a ekologických problémech spojených s produkcí řezaných květin v rozvojových zemích a o nové kampani za rozšíření nabídky květin fair trade

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009