czspenderu
Ekumakad.cz ›› Akce ›› Otevřený prostor 2019 - Bydlení jako společenská otázka
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Otevřený prostor 2019 - Bydlení jako společenská otázka

31.1. - 3.2.2019  - 

Jak vyjmout bydlení z tlaku trhu? Je bydlení dostupné? Jak bydlet v nerůstových časech? Jak bydlet spolu? Kde hledat cesty ke komunitnímu bydlení? Co mohou podniknout/dělat obce pro dostupné bydlení? Existuje u nás sociální bydlení? Jaké jsou příklady dobré praxe? Jak funguje svépomocné bydlení? Kdo žije v ekokomunitách? Co je co-housing? Jak funguje sociální squat? Kdo má právo na město? To jsou jen některé z otázek, které bychom na tomto setkání rádi probrali. Všichni účastníci budou zároveň i lektory a naopak.

Program budeme tvořit až na místě s pomocí facilitátora. Seminář je určen pro praktiky a akademiky, studenty a aktivisty, vesničany a měšťáky, zastupitele a starosty, sociální podnikatele, družstevníky, úředníky, členy nevládních a církevních organizací, architekty a urbanisty, učitele, novináře a všechny, kdo se o ekologicky a sociálně udržitelné bydlení zajímají. Uvítáme, když budete prezentovat vlastní zkušenosti nebo realizované či zamýšlené projekty (své nebo i ty, o kterých víte).

Mezi účastníky bude i Jere Kuzmanic, Chorvat, který vystudoval v Holandsku, kde žil delší dobu v sociálním squatu. Nyní působí na jedné z barcelonských univerzit. Jako urbanista se ve své nedávno obhájené disertaci zaměřil na přístupy k městskému plánování, které jsou v souladu s filosofií nerůstu. Tlumočení bude zajištěno.

Očekáváme, že do formuláře napíšete něco o sobě, co od semináře očekáváte a jaké téma chcete diskutovat. Prosíme nebuďte příliš struční, vaše odpovědi nám pomohou vybrat účastníky tak, aby byl seminář pro všechny obohacující.

Online přihlašovací formulář naleznete zde. Přihlášky přijímáme do 31. prosince 2018. Během následujícího týdne (nejpozději 8. ledna 2019) vás vyrozumíme, zda jsme vás na seminář vybrali (počet účastníků je omezen na 25) a požádáme o zaplacení nevratné zálohy.

Účastnický poplatek bude 2500–5000 Kč, podle vašich možností, a zahrnuje ubytování a stravu. V odůvodněných případech můžeme poskytnout slevu na účastnickém poplatku, případně uhradit dopravu. Prosíme, uveďte v takovém případě zdůvodnění svého požadavku v přihlášce.

Seminář se bude konat v Ekocentru Renata Bělá u Jevíčka. Více informací najdete na jeho webu: https://www.renatanet.cz

Otevřený prostor: bydlení jako společenská otázka organizuje Trast pro ekonomiku a společnost ve spolupráci s Ekumenickou akademií, Katedrou environmentálních studií FSS MU a Alternativou zdola.

Organizaci semináře garantují Naďa Johanisová, Standa Kutáček a Markéta Vinkelhoferová. Těšíme se na vás!

Více informací o semináři žádejte u: Nikoly Fouskové na tel: 603 863 351 či na e-mailu: openspace@thinktank.cz


Adresa:
Kontakt:

Více informací:


 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009