czspenderu
Ekumakad.cz ›› Projekty ›› Fair Flowers (dokončeno)
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Fair Flowers (dokončeno)

Základní ideou projektu FAIR FLOWERS / FÉROVÉ KVĚTINY je šířit informace o pracovních, sociálních a ekologických podmínkách, ve kterých pracují obyvatelé rozvojových zemí při produkci řezaných květin.

Krásné, všemi barvami hýřící květiny, které míjíme u stánků, ve výlohách květinářství nebo je vidíme v halách supermarketů, skrývají za svojí krásou nedůstojné podmínky, za kterých byly vypěstovány v zemích subsaharské Afriky, Střední a Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie. Odvrácenou tváří těchto krásných květin jsou pro pohled z Evropy děsivé sociální a zdravotní podmínky místních obyvatel, které na květinových farmách pracují a dále negativní dopady produkce květin na životní prostředí v těchto oblastech.

Projekt FAIR FLOWERS / FÉROVÉ KVĚTINY má tyto cíle:

 • Zvýšit povědomí o rozvojových problémech spojených s produkcí řezaných květin v rozvojových zemích (hlavně v zemích subsaharské Afriky)
 • Podpořit ochotu u spotřebitelů a dodavatelů prodávat a kupovat květiny certifikované jako ekologicky a sociálně únosné (fairtradové květiny)
 • Přispět ke zlepšení pracovních, sociálních a zdravotních podmínek pro pracující rozvojových zemí při produkci řezaných květin, které exportují na evropský trh a dále přispět k naplňování Rozvojových cílů tisíciletí OSN (Millenium Development Goals)

Trailer dokumentárního filmu The Blooming Business:

Partnerské organizace projektu:

 • FIAN-Germany má za sebou 18 let zkušeností s realizací kampaní a mobilizačních aktivit v oblasti lidských práv, lobingu, vytváření sítí a partnerství. V projektu působí jako vedoucí organizace. Zaměří se na celkovou koordinaci a administraci projektu, produkci videa a tiskových materiálů, organizaci přednáškových turné partnerů z jihu, opatření zaměřená na veřejné nákupy, aktivity spojené s veletrhy a organizace části německých seminářů.
 • VAMOS se dlouhodobě zabývá pořádáním výstav, vzděláváním, výměnou informací v oblasti rozvojové spolupráce a vzdělávání. Příkladem je „Květinová kampaň“ zaměřená na sociální a ekologické podmínky při produkci květin v rozvojových zemích. V našem projektu se zaměří na přípravu celkového konceptu, identifikaci cílových skupin, realizaci výstavních předloh, na vzdělávací aktivity.
 • Netwerk Bewust Verbruiken (NBV) je síť vlámských nevládních organizací a odborů zaměřená na sociálně a ekologicky odpovědnou spotřebu jako je fair trade, bio produkce apod. V současné době vede také kampaň za odpovědnou produkci květin. V rámci projektu se zaměří na realizaci belgické části projektu.
 • Ekumenická Akademie Praha

Mezi projektové aktivity patří:

 • Produkce informačních materiálů
 • Příprava výstavy Férové květiny (proběhne v Národním zemědělském muzeu v Praze od července do října 2010)(leták v .pdf)
 • Semináře, besedy, worksopy pro specialisty a širokou veřejnost
 • Prezentační akce při příležitostech svátků, veletrhů a dalších událostech
 • Pravidelné vydávání tiskových zpráv k tématu (Ke Dni matek)

Doba trvání projektu je 36 měsíců (1.1.2009 – 31.12.2011)

Projekt Fair Flowers je ze 75% financován Evropskou komisí. Jeho česká část je z 15%  financována Ministerstvem zahraničních věcí ČR  (Odbor rozvojové spolupráce a humanitární pomoci). Celkový rozpočet projektu činí 892 117 EUR.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009