czspenderu
Ekumakad.cz ›› Projekty ›› Klima a politika (dokončeno)
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Klima a politika (dokončeno)

Téma ochrany klimatu přináší mnohé střety a konflikty na politickém a ekonomickém poli. Pomocí semináře, odborné konference a sborníku bychom rádi vytvořili prostor a příležitost pro politiky, akademiky a zástupce občanské společnosti, sdílet dosavadní zkušenosti a přístupy, najít společnou řeč a spojit síly v dalším postupu směřujícímu k ochraně klimatu na Zemi. Projekt podporuje Nadace Rosy Luxemburgové.


Konference Globální a lokální přístupy k ochraně klimatu


Kdy: 8. prosince 2014
Kde: Akademické konferenční centrum, Husova 4a, Praha 1

Pozvánka na konferenci ke stažení (v doc)
Na konferenci budeme diskutovat řadu témat souvisejících s ochranou klimatu, a to z lokálního, evropského i globálního pohledu. Z obecnější roviny ochrany klimatu se posuneme ke konkrétním politickým přístupům, k následkům způsobeným špatnou ochranou klimatu a k dopadům, které to má na sociální situaci občanů. Dostaneme se také k odvráceným stránkám „zelené ekonomiky“ a k řadě dalších témat, které s ochranou klimatu v současné době rezonují.

Prezentace (ke stažení v pdf)


Seminář Klima a politika: situace v ČR


Kdy: 30. listopadu 2014 od 15:00h
Kde: ČSVTS, Novotného lávka 5, Praha 1

Pozvánka na seminář ke stažení (v pdf)
V české politice se objevuje celá řada přístupů k ochraně klimatu. Jaké byly a jsou jejich výsledky? Jaké jsou současné vazby mezi zástupci politické reprezentace, ochranou klimatu a životním stylem českých občanů? A jaké následky můžeme očekávat v souvislosti s globálními změnami klimatu? Na semináři chceme diskutovat tyto a mnohé další otázky a konkrétní příklady klimatické (ne)ochrany.

Prezentace (ke stažení v pdf)

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}