Projekt YOU(th) CARE podpoří více než 300 organizací z 12 zemí Evropské unie a Středomoří v řešení globálních výzev, které se týkají například klimatické krize, solidární ekonomiky, nebo genderové spravedlnosti. Zvolené globální téma je ale čistě na stanovení zapojených organizací, který z problémů dnešního globalizovaného světa považují za nejpalčivější.
Pracovním narativem celého projektu je přístup GLOBÁLNÍ PÉČE, který vychází z principů intersekcionality a vzájemné propojenosti. Sdružení a spolky mladých se mohou v průběhu projektu zapojit do školení, fór, mezigeneračních a mezinárodních setkání. Dále mohou využívat volně přístupnou webovou platformu, kde najdou materiály, webináře, přednášky a školení na témata globálních výzev. Platforma slouží také jako místo k propojení, vzájemnému obohacení popřípadě k rozvinutí spolupráce s podobnými spolky a organizacemi napříč 12 zapojenými zeměmi. Do platformy je potřeba se zaregistrovat, následně ji můžete užívat.
Pro zapojené organizace/skupiny/spolky bude pro rok 2025 připravena možnost subgrantingu k podpoře nebo rozjezdu vybrané kampaně nebo projektu.
Pracovním narativem celého projektu je přístup globální péče, který vychází z principů intersekcionality a vzájemné propojenosti. Koncept globální péče představila pětice akademiků a akademiček v publikaci The Care Manifesto: The Politics of Interdependence.
V rámci projektu nabízíme pro organizace také školení/workshopy z různých oblastí:
- solidární ekonomika
- spravedlivá transformace, (ne)růst, ekonomie dobrého života
- péče o svět, komunitu, sebe – péče jako hlavní pojivo globalizovaného světa
- vliv živočišné stravy na klimatické změny, benefity rostlinné stravy
- gender mainstreaming
- budování a rozvíjení soft skills
- capacity building