czspenderu
Ekumakad.cz ›› Publikace ke stažení
 
 

f_icon.svg.png

obchod_banner.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

pestujplanetu_logo_web.png

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Publikace ke stažení

Pod tlakem - Pracovní podmínky a ekonomický rozvoj IT průmyslu v České republice

V rámci kampaně Procure IT fair (kampaň pro udržitelný nákup počítačů), byla vydána publikace "Pod tlakem". Brožura přináší podled do oblasti výroby IT průmyslu nejen ve světě, ale také v České republice.

Pod tlakem - Pracovní podmínky a ekonomický rozvoj IT průmyslu v České republice (v .pdf, 1.7MB)

Zpráva Social Watch 2010

Nové vydání zprávy Social Watch 2010 vychází pod názvem „PO PÁDU. Čas na změnu.“ Snižování chudoby ve světě se nedaří podle plánu a splnění Rozvojových cílů tisíciletí je v nedohlednu. Ani ČR dopady krize neřeší konstruktivně.

Social Watch 2010 (v .pdf)

Zpráva Social Watch 2008

Část mezinárodní zprávy Social Watch byla přeložena do českého jazyka a zde je k dispozici k volnému stažení a využití za podmínek uvedených v tiráži. Budete-li mít zájem o její tištěnou verzi nebo další materiály týkající se Social Watch, neváhejte se na nás obrátit!

Zpráva Social Watch 2008 (v .pdf)

Zpráva Social Watch 2009

Nové české vydání zprávy Social Watch 2009 vychází pod názvem „Lidé na prvním místě". Zpráva poukazuje na to, že jedinou správnou investicí, která dokáže překonat současnou ekologickou a ekonomickou krizi, je investice do lidí. Obsahuje národní zprávy a mezinárodní srovnání statistických údajů o ekonomické, politické, sociální a lidsko-právní situaci ve světě, a také o dopadech ekonomické krize. Měřítkem pokroku je naplňování mezinárodních smluv týkajících se lidských práv a úmluv Mezinárodní organizace práce.

Zpráva Social Watch 2009 (v .pdf)

Fair trade - spravedlivý obchod v České republice

Spravedlivý obchod je alternativou k současnému mezinárodnímu obchodu a je jednou z tech aktivit, které se snaží pomáhat lidem v místě, kde žijí tím, že jim umožňuje vyvážet jejich výrobky a produkci do bohatých zemí. Při nákupu a vývozu se dbá na to, aby producent, vývozce a konečný prodejce byli v rovném postavení a spravedlivě se dělili o zisk. Místní výrobce, zemědělec či družstvo musí při zaměstnávání pracovníku dodržovat standardy Mezinárodní organizace práce OSN. Pěstování či výroba nesmí neúměrně poškozovat životní
prostředí.

Fair trade - spravedlivý obchod v České republice (pdf, 6.6MB)

Spravedlivé oddlužení

Informační příručka o mezinárodním zadlužení rozvojových zemí

Spravedlivé oddlužení (pdf, 4.2MB)

« | 1 | 2

 

 
 
 
Ekumenická akademie Praha

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009