czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Building Back Better by Building Up Social Solidarity Economy
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Building Back Better by Building Up Social Solidarity Economy

22. 3. 2021 - Maroš Prčina

Ve středu 17. března proběhla online akce Building Back Better by Building Up Social Solidarity Economy - závěrečná událost mezinárodního projektu zaměřeného na vzdělávání o sociální solidární ekonomice (SSE) s názvem BUSSE (Building Up Social Solidarity Economy). Během ní jsme účastníkům a účastnicím představili čtyři hlavní témata, která se prolínají všemi výstupy našeho projektu: Začínáme podnik či iniciativu na principech SSE, vytváření komunity, družstevnictví a potravinová suverenita.

 

V rámci programu akce byl čas i na společnou diskuzi o perspektivách SSE a ukázky dvou příkladů dobré praxe.

Prvním je polské spotřebitelské družstvo Dobrze, kterému se podařilo za posledních 7 let prakticky od nuly vytvořit družstvo s asi 350 členkami a členy a otevřít dva obchody se sezónními, lokálními, BIO a fair trade potravinami.

https://dobrze.waw.pl/english/

https://www.youtube.com/watch?v=WqwRrMvDbsg&feature=emb_logo

 

Druhým dobrým příkladem je Unie romských mateřských center. Pod tímto názvem vystupuje skupina aktivních romských žen ze středního Slovenska, které se špatné ekonomické situaci navzdory semkly a aktivně přistupují k vytváření pozitivních změn ve svém okolí. Boří předsudky, že sexismus a rasismus je normální a navazují na tradici vzájemné pomoci. Například organizují volnočasové aktivity pro mládež, vzdělávací projekty, neformální školku či distribuci potravin a oblečení potřebným.

 

BUSSE final event

 

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}