czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› BUSSE v kuse ve Varšavě
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

BUSSE v kuse ve Varšavě

7. 2. 2020 -

Na konci ledna proběhlo ve Varšavě setkání partnerů projektu Building up social solidarity economy (BUSSE): Ekumenická akademie (ČR), Kooperativa Dobrze (PL), Utopia (SK), ksoe (AT), evropská síť pro sociální solidární ekonomiku RIPESS EU.

„Diskutovali jsme s pozvanými expertkami a experty připravované vzdělávací moduly na téma solidární sociální ekonomiky a navštívili jsme také jeden ze dvou obchodů družstva Dobrze, hostujícího partnera projektu, které už má přes 450 členů,“ popsala jedna z českých účastnic Jana Šilínková.

Setkání také přispělo do programu II. Fora suwerenności Zywnościowej = Polského fóra potravinové suverenity organizovaného Nyeleni Polska. Letošní polské fórum se zaměřilo na následující témata: veřejné politiky související s produkcí potravin, advokační činnost a lobbování za udržitelnější zemědělství, agroekologie, alternativní distribuční sítě a ochrana klimatu.

„Naší částí programu bylo síťovací setkání Networking for Regional Cooperation, kde jsme měli možnost sdílet zkušenosti s partnery ze střední a východní Evropy a plánovali další posilování hnutí a další společné akce,“ dodává ředitelka Ekumenické akademie Karolína Silná.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}