czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Členská konference Evropské sítě pro solidární sociální ekonomiku RIPESS EU
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Členská konference Evropské sítě pro solidární sociální ekonomiku RIPESS EU

22. 8. 2019 -

Od roku 2017 je Ekumenická akademie členskou organizací Evropské sítě pro solidární sociální ekonomiku (RIPESS EU) a v červenci jsme se zúčastnili letošní, již osmé členské konference, v rámci které se v Lyonu ve Francii sešli zástupci a zástupkyně organizací z celé Evropy.

Akce, která probíhala od 4. do 6. července, byla organizována ve spolupráci s místostarostkou města Lyon, a byla zahájena kulatým stolem na téma „Cities and SSE: practical policies to transform Economy“ (Města a solidární sociální ekonomika (SSE): praktické politiky pro transformaci ekonomiky). Kulatý stůl se zabýval tématem spolupráce aktérů sociální ekonomiky a představitelů veřejných institucí a otevřel prostor pro debatu nad možnostmi vzájemného obohacení a posílení při tvorbě místních politik podporujících transformaci ekonomik. V závěru dne byla městem Lyon uspořádána veřejná akce „Lyon Label: Lyon Ville Equitable et Durable“ (Lyonská značka: Lyon, férové a udržitelné město), v rámci které místostarostka města představila a veřejně ocenila místní sociální solidární podniky působící v oblasti gastronomie a módy.

V průběhu členské konference se pak zástupci a zástupkyně členských organizací věnovali strategickým diskusím nad svými aktuálními a budoucími aktivitami a další spoluprací, včetně práce na nadcházejícím Světovém sociálním fóru transformativních ekonomik (World Social Forum of Transformative Economies), které se uskuteční v roce 2020 v Barceloně. Součástí programu členské konference bylo také seznámení s místními iniciativami a aktéry v oblasti SSE a účast na programu mezinárodní akce „Dialogues en Humanité“. Byla zvolena nová koordinační komise a přijati noví členové: asociace An Ait Eile Cooperative z Irska (http://www.aae.ie/), organizace NETZ für Selbstverwaltung und Selbstorganisation e.V z Německa (http://www.netz-bund.de/), Trava Education z Ruska (https://trava.education/) a také ksoe – Katholische Sozialakademie Österreichs – naši dlouholetí partneři Rakouská katolická sociální akademie (https://www.ksoe.at/).

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}