czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Petice na podporu zaměstnanců společnosti Samsung a jejich rodin
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Petice na podporu zaměstnanců společnosti Samsung a jejich rodin

4. 11. 2010 -
Petice na podporu zaměstnanců společnosti Samsung a jejich rodin

http://www.gopetition.com/petition/40246/signatures.html

Preambule:

Společnost Samsung již přes dvě dekády celosvětově dominuje v oblasti elektroniky a dnes je předním výrobcem polovodičů, plochých panelů, mobilních telefonů a televizorů.
Bohužel tento prudký nárůst globálního vlivu je spojen se závažnými dopady na zaměstnance ve výrobě – nedávné zprávy uvádějí, že více jak 100 zaměstnanců, především mladých žen, bylo zasaženo rakovinou krve a doposud 30 z nich zemřelo.Tento případ je největším známým hromadným případem výskytu rakoviny spojené s elektroprůmyslem na světě. (See http://tinyurl.com/2bl5c8a for more information).

Společnost Samsung popřela veškerou odpovědnost za tyto onemocnění a korejská vláda odmítla prohlásit rakovinu za „nemoc z povolání“ a odmítla odkrýt výsledky svého vyšetřování společnosti Samsung. Tato situace vyvolala silnou reakci hnutí v Koreji, které vedou oběti a jejich rodiny a snaží se nalézt spravedlnost pro ty, kteří trpí nemocemi z povolání.

My, níže podepsaní, vyjadřujeme naši podporu zaměstnancům a jejich rodinám a vyzýváme korejskou vládu a společnost Samsung, aby se přihlásili k následujícím principům při řešení nastalé situace.

Petice:

Společnost Samsung by měla zveřejnit všechny složky chemických látek a informace o materiálech a procesech užitých během produkce ve svých továrnách v Koreji i ve světě – společnost by se neměla schovávat za prázdná prohlášení o „výrobním tajemství“. Tyto informace by měli být dostupné pro zaměstnance při pravidelných školeních bezpečnosti práce.

Společnost Samsung by měla zveřejnit všechna průmyslová hygienická monitorování a zveřejnit záznamy ze svých zařízení, dokumentující, které látky jsou monitorovány a výsledky monitorování.

Společnost Samsung by měla poskytnout všechny záznamy monitorující zdraví na pracovišti a svým zaměstnancům zajistit diskrétnost. V záznamech by měl být uvedena rozsah a doba vystavení jednotlivých zaměstnanců, zdravotnická data (nemocnost a úmrtnost), zdravotnické záznamy společnosti a záznamy pojišťovny.

Společnost Samsung a korejská vláda by měly odkrýt kompletní výsledky všech provedených zdravotnických výzkumů, zahrnující studie provedeny externími konzultanty, jako například ENVIRON. Zaměstnanci a jimi vybraní experti by měli být zahrnuti do probíhající revize protokolů a studijních metod, dostupné k veřejnému nahlédnutí a komentářům. V celém průběhu schvalování mohou vstupovat nezávislí pozorovatelé se svými daty a komentovat návrhy a výroky.

Společnost Samsung by měla garantovat svým zaměstnancům, že mají právo odmítnout nebezpečnou nebo zdraví ohrožující práci a jsou chráněni před represemi za uplatňování tohoto práva.
Společnost Samsung by měla postupně stahovat užívané toxické látky ze své produkce, pokud existují bezpečnější alternativy.

Vláda jižní Koreje by měla zajistit spravedlivou kompenzaci pro všechny oběti a trvat na tom, aby Samsung přijal odpovědnost za své činy.
……………………………………………………………………………
Více informací naleznete na : http://stopsamsung.wordpress.com/

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}