czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Privatizace bylo dost, začněme deprivatizovat! (Tisková zpráva)
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Privatizace bylo dost, začněme deprivatizovat! (Tisková zpráva)

5. 9. 2012 - Jiří Silný

V pondělí 3. září 2012 v 18 hodin zahájila Pražská škola alternativ letošní druhý semestr. Jsme přesvědčeni, že privatizace veřejných služeb zachází příliš daleko a že je ve společnosti třeba podpořit opačný trend. Cílem tohoto semestru je zformulovat společné podněty a návrhy pro politickou diskusi. Zastřešujícím tématem zimního semestru Pražské školy alternativ bude Privatizace a deprivatizace veřejných služeb.

Privatizace veřejných služeb je útokem proti státu. Dotýká se jak státu sociálního – škol, dopravy, lékařství a volného času, tak státních struktur jako takových – diplomacie, bezpečnosti nebo průmyslové výroby.

Chceme tento proces analyzovat a formulovat společně silnou alternativní pozici deprivatizace. Účastnice a účastníci se přitom nemají jen dozvídat nové poznatky a diskutovat o nich. Mají společně formulovat konkrétní kroky vedoucí k řešením.

Září bude věnováno tématům vlastnictví a majetku, první pondělní debata nese název Formy vlastnictví a jejich ekonomická, sociální a ekologická udržitelnost. Pravidelná pondělní setkání se konají opět od 18.00 v galerii Divus (jižní křídlo, Bubenská 1, Praha 7, budova bývalých Elektrických podniků, nyní Orco). Poslední pondělí v měsíci (září, říjen, listopad) se pak bude konat workshop, v rámci kterého budou témata a základní myšlenky předchozích večerů prohloubeny a formulována společná pozice a doporučení. Na závěr semestru se bude konat konference (17. 12. 2012) a bude vydán sborník.

Aktuální program, vydané sborníky obsahující příspěvky z diskusí, videozáznamy některých debat a další informace naleznete na http://www.ekumakad.cz/cz/projekty/prazska-skola-alternativ.

Kontakt pro média:

dr. Jiří Silný
Ekumenická akademie Praha
ekumakad@ekumakad.cz
+420 737 574 412

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}