czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Udržitelné technologie pro rozvoj
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Udržitelné technologie pro rozvoj

17. 12. 2009 -
Praha, 16.12.2009

Vlády, firmy i občanské organizace v rozvojových zemích počítají stále více se začleňováním udržitelných technologií a postupů do svých programů a aktivit. Uvědomují si, že klasická řešení známá ze Severu nemohou zajistit důstojný život jejich obyvatel, ať již kvůli finanční nedostupnosti, nebo z důvodu zcela odlišných podmínek v méně rozvinutých státech. Kniha Udržitelné technologie pro rozvoj má být inspirací pro všechny, kteří se zajímají o to, jak přispět transferem technologií k potírání globální chudoby – pracovníky nevládních organizací, firem či odpovědných úřadů a politiků.


Dne 21.12.2009 bude v Klubu cestovatelů (Masarykovo nábřeží 22, Praha 1) uvedena kniha Udržitelné technologie pro rozvoj. Na její přípravě se podíleli experti z nevládních organizací, firem a akademických pracovišť, kteří mají konkrétní zkušenosti s aplikacemi udržitelných technologií v rozvojových zemích.

Kniha srozumitelným způsobem ukazuje, jaké problémy, překážky a výzvy jsou spojeny s transferem technologií, kde jsou možnosti pro jejich využití a jaké kroky by měly být podniknuty na politické, výzkumné i aplikační rovině. Názorným způsobem jsou tu představeny základní technologie a jejich využití. Čtenář se může například dozvědět, jak zajistit elektřinu pomocí solárních panelů a větrné turbíny, čistou vodu z mělké studně, nebo jak léčit zuby pomocí česneku či guave. Kniha tak může sloužit rozvojovým pracovníkům při přípravě projektů nebo jejich realizaci, ale zároveň může být inspirací pro všechny, kteří se zajímají o zajištění udržitelného způsobu života a komunitní rozvoj.

Při příležitosti slavnostního uvedení knihy Udržitelné technologie pro rozvoj se bude konat od 17:30 hod. tisková konference, na níž vystoupí Tomáš Tožička, editor knihy a koordinátor elektrifikačních projektů v Zambii.

Více informací:
Tomáš Tožička, tozicka@ceskoprotichudobe.cz, tel.: 603866054
Martina Mandová, martina.mandova@adra.cz
www.udrzitelnost.cz

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}