czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Témata

Lidská práva

Tématem lidských práv se Ekumenická akademie zabývá dlouhodobě. V poslední době se soustřeďujeme na sociální, ekonomická a kulturní práva a na otázky rovnosti pohlaví.

Privatizace bylo dost, začněme deprivatizovat! (Tisková zpráva)

5. 9. 2012 - Jiří Silný
Pražská škola alternativ zahajuje zimní semestr 2012.

Česká republika se řítí do smrtící spirály (Tisková zpráva)

15. 8. 2012 - Karolína Silná
Česká koalice Social Watch zveřejnila monitorovací zprávu o vývoji a nedostatcích v boji proti chudobě a za rovnost mužů a žen v České republice. Hodnotí v ní uplynulé období nepříliš povzbudivými slovy: nezaměstnanost na deseti procentech, vládní reformy podřezávající domácí ekonomiku, asociální a protirodinná politika, odliv kapitálu z ekonomiky do daňových rájů a destrukce nástrojů ochrany životního prostředí.

Úřady práce nebudou paušálně zamítat vydávání nových pracovních povolení pro cizince

19. 3. 2012 - Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty
Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v České republice vítá aktuální úpravy pokynu Ministerstva práce a sociálních věcí ze 25. ledna 2012, který měl zastavit vydávání pracovních povolení cizincům ze zemí mimo Evropskou unii. Podle dnešní tiskové zprávy si Ministerstvo práce uvědomilo možné negativní ekonomické dopady nevydávání nových pracovních povolení pro méně kvalifikované pozice.

Nerovnost pohlaví přetrvává, Česko je na úrovni Botswany a Mongolska (Tisková zpráva)

7. 3. 2012 - Jiří Silný
Organizace Social Watch vydává u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen aktuální výpočty indexu genderové spravedlnosti. Ten porovnává relativní postavení žen v oblastech vzdělání, socioekonomických podmínek i podílu na moci ve 154 zemích světa. I když se Česko pohybuje v evropském průměru, s hodnotou indexu 73 bodů dosahuje podobné úrovně jako Botswana, Kyrgyzstán nebo Mongolsko.

Kde si nejlépe poradí s nezaměstnaností? Na poště!

7. 1. 2012 - Linda Sokačová
Jedním z nejdůležitějších nástrojů proti černé práci se stal systém DONEZ – docházka nezaměstnaných, který začal fungovat letos na podzim. Tento systém je však problematický ve všech možných souvislostech. Článek byl publikován v Deníku Referendum

Pokračováni kauzy „Stromkaři“

5. 12. 2011 -
Rádi bychom upozornili na závažné selhání policejních orgánů a státních zástupců
v kauze tzv. Stromkařů. Jedná se o rozsáhlý případ vykořisťování zahraničních dělníků
v českých lesích. Dělníci pracovali na tendrech Lesů ČR, Národního parku Krkonoše a
Národního parku Šumava. Tyto tendry vyhrála společnost Less and Forest, která si najala firmy Davida Mrkose a Jindřicha Martiňáka na „personální práci.“

Připojujeme se ke kampani "za stromkaře"

3. 10. 2011 - Jiří Silný
Cílem kampaně je upozornit na podvody při zaměstnávání zahraničních pracovníků v českých lesích, podpořit lesní dělníky v jejich úsilí o získání nezaplacených mezd, dosáhnout rychlého a úplného vyšetření tohoto případu a zastavit další vykořisťování ze strany stále stejných zaměstnavatelů a osob a usilovat obecně o důstojné pracovní podmínky pro všechny pracovníky v lesnictví.

Dny proti chudobě 2011 (tisková zpráva)

7. 9. 2011 - Jiří Silný
Jedna miliarda lidí hladoví, každý čtvrtý obyvatel planety nemá přístup k elektřině, drahé značkové zboží vyrábějí zaměstnanci za mzdu, která nestačí ani na jídlo. Na tyto a další problémy i s návrhy jejich řešení budou v září a říjnu letošního roku upozorňovat Dny proti chudobě.

Podpořte petici NE útoku na demokracii a sociální práva v Evropě!

26. 5. 2011 - Jiří Silný
Finanční krize způsobila podstatný nárůst veřejných dluhů. Místo aby evropské vlády a Evropská komise vystavily účet bankovnímu a celému finančnímu sektoru, chtějí, abychom ho zaplatili my, bězní občané: pracující, rodiny, mladí lidé. Existuje vsak řada alternativ vůči tomuto neoliberálnímu balíku skrtů - třeba zavedení daně z finančních transakcí nebo tvrdá regulace finančních trhů. Proto je třeba společně apelovat na poslance Evropského parlamentu, aby připravovaný balík zamítli: hlasování proběhne 8. června.

Česká republika dlouhodobě vyzbrojovala svržené diktátory (Tisková zpráva NESEHNUTÍ)

24. 2. 2011 - Milan Štefanec
Přestože vrcholní představitelé ČR se v poslední době předhánějí v odsuzování autoritativních a diktátorských režimů v arabských zemích, kde proti nim probíhají lidové vzpoury, ČR patří mezi země, které tyto režimy dlouhodobě podporují dodávkami zbraní. Tisková zpráva NEzávislého Sociálně Ekologického HNUTÍ.

Chudoba napříč Evropou

16. 2. 2011 - Tomáš Tožička
Chudoba se v Evropě v dobách ekonomického rozkvětu nezmenšuje, a v dobách krize roste. Opětovné omezování minimálních příjmů, které přivádí další a další jednotlivce a rodiny do nedůstojné chudoby, může vést k destabilizaci s fatálními důsledky. Článek vyšel v Deníku Referendum.

Krize z pohledu zdola

10. 2. 2011 - Tomáš Tožička
Koncem ledna byla v Brně představena česká verze zprávy koalice Social Watch s názvem „Po pádu – čas na změnu“. Je z ní zřejmé, že krize, způsobená nezodpovědností finančních elit, se celosvětově přenáší na nejchudší.

Výroční zpráva Social Watch 2010 (Tisková zpráva)

25. 1. 2011 - Karolína Silná
Ve středu 26. února 2011 bude v Brně oficiálně představeno české vydání výroční zprávy Social Watch 2010, která vychází pod názvem „PO PÁDU. Čas na změnu.“ Snižování chudoby ve světě se nedaří podle plánu a splnění Rozvojových cílů tisíciletí je v nedohlednu. Ani ČR dopady krize neřeší konstruktivně.

Pozvánka na prezentaci českého vydání zprávy Social Watch 2010

17. 1. 2011 - Karolína Silná
Česká koalice Social Watch srdečně zve na prezentaci českého vydání zprávy Social Watch 2010, která vychází pod názvem „PO PÁDU. Čas na změnu.“ Středa 26. ledna 2011 od 16:30 ve velkém sále kavárny Trojka, Dominikánská ulice č. 9 v Domě pánů z Kunštátu v Brně, www.3trojka.cz

Pod tlakem v IT průmyslu

10. 1. 2011 - Alena Věžníková
V rámci kampaně Procure IT fair, kampaň pro udržitelný nákup počítačů, byla vydána publikace "Pod tlakem". Jedná se o krátkou brožuru informující o pracovních podmínkách a ekonomickém rozvoji IT průmyslu v České republice.

Evropský rok boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení skončil. A co dál?

3. 1. 2011 -
Nadace Rosy Luxemburgové a Ekumenická akademie zvou na společný seminář.

Petice na podporu zaměstnanců společnosti Samsung a jejich rodin

4. 11. 2010 -
Společnost Samsung již přes dvě dekády celosvětově dominuje v oblasti elektroniky a dnes je předním výrobcem polovodičů, plochých panelů, mobilních telefonů a televizorů.
Bohužel tento prudký nárůst globálního vlivu je spojen se závažnými dopady na zaměstnance ve výrobě – nedávné zprávy uvádějí, že více jak 100 zaměstnanců, především mladých žen, bylo zasaženo rakovinou krve a doposud 30 z nich zemřelo.

Prohlášení koalice Social Watch k plánům pražské radnice na segregaci lidí bez domova

14. 9. 2010 - Karolína Silná
Česká koalice Social Watch považuje plán pražské radnice segregovat lidi bez přístřeší do táborů na periferii města za velmi znepokojivý. Tato opatření poukazují na spornou sociální politiku pražské politické reprezentace a hrubé porušování práv lidí v nouzi.

Kampaň "Byznys a lidská práva"

2. 9. 2010 - Jiří Silný
Kampaň Byznys a lidská práva vznikla s cílem zabránit porušování lidských práv a podpořit firmy v odpovědném chování. Pomozte získat 10 tisíc podpisů za Českou republiku.

Nabídka pro instituce – zapůjčení putovní výstavy “Co skrývá něžná krása květin“

31. 8. 2010 - Daniela Richterová
Školám, muzeím, knihovnám, kulturním institucím a jiným zájemcům nabízíme od listopadu zdarma k zapůjčení putovní výstavu o fair trade květinách a o pěstování řezaných květin v rozvojových zemích. V případě zájmu nás kontaktujte na richterova@ekumakad.cz.

« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}