czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Témata

Lidská práva

Tématem lidských práv se Ekumenická akademie zabývá dlouhodobě. V poslední době se soustřeďujeme na sociální, ekonomická a kulturní práva a na otázky rovnosti pohlaví.

Česká republika dlouhodobě vyzbrojovala svržené diktátory (Tisková zpráva NESEHNUTÍ)

24. 2. 2011 - Milan Štefanec
Přestože vrcholní představitelé ČR se v poslední době předhánějí v odsuzování autoritativních a diktátorských režimů v arabských zemích, kde proti nim probíhají lidové vzpoury, ČR patří mezi země, které tyto režimy dlouhodobě podporují dodávkami zbraní. Tisková zpráva NEzávislého Sociálně Ekologického HNUTÍ.

Chudoba napříč Evropou

16. 2. 2011 - Tomáš Tožička
Chudoba se v Evropě v dobách ekonomického rozkvětu nezmenšuje, a v dobách krize roste. Opětovné omezování minimálních příjmů, které přivádí další a další jednotlivce a rodiny do nedůstojné chudoby, může vést k destabilizaci s fatálními důsledky. Článek vyšel v Deníku Referendum.

Krize z pohledu zdola

10. 2. 2011 - Tomáš Tožička
Koncem ledna byla v Brně představena česká verze zprávy koalice Social Watch s názvem „Po pádu – čas na změnu“. Je z ní zřejmé, že krize, způsobená nezodpovědností finančních elit, se celosvětově přenáší na nejchudší.

Výroční zpráva Social Watch 2010 (Tisková zpráva)

25. 1. 2011 - Karolína Silná
Ve středu 26. února 2011 bude v Brně oficiálně představeno české vydání výroční zprávy Social Watch 2010, která vychází pod názvem „PO PÁDU. Čas na změnu.“ Snižování chudoby ve světě se nedaří podle plánu a splnění Rozvojových cílů tisíciletí je v nedohlednu. Ani ČR dopady krize neřeší konstruktivně.

Pozvánka na prezentaci českého vydání zprávy Social Watch 2010

17. 1. 2011 - Karolína Silná
Česká koalice Social Watch srdečně zve na prezentaci českého vydání zprávy Social Watch 2010, která vychází pod názvem „PO PÁDU. Čas na změnu.“ Středa 26. ledna 2011 od 16:30 ve velkém sále kavárny Trojka, Dominikánská ulice č. 9 v Domě pánů z Kunštátu v Brně, www.3trojka.cz

Pod tlakem v IT průmyslu

10. 1. 2011 - Alena Věžníková
V rámci kampaně Procure IT fair, kampaň pro udržitelný nákup počítačů, byla vydána publikace "Pod tlakem". Jedná se o krátkou brožuru informující o pracovních podmínkách a ekonomickém rozvoji IT průmyslu v České republice.

Evropský rok boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení skončil. A co dál?

3. 1. 2011 -
Nadace Rosy Luxemburgové a Ekumenická akademie zvou na společný seminář.

Petice na podporu zaměstnanců společnosti Samsung a jejich rodin

4. 11. 2010 -
Společnost Samsung již přes dvě dekády celosvětově dominuje v oblasti elektroniky a dnes je předním výrobcem polovodičů, plochých panelů, mobilních telefonů a televizorů.
Bohužel tento prudký nárůst globálního vlivu je spojen se závažnými dopady na zaměstnance ve výrobě – nedávné zprávy uvádějí, že více jak 100 zaměstnanců, především mladých žen, bylo zasaženo rakovinou krve a doposud 30 z nich zemřelo.

Prohlášení koalice Social Watch k plánům pražské radnice na segregaci lidí bez domova

14. 9. 2010 - Karolína Silná
Česká koalice Social Watch považuje plán pražské radnice segregovat lidi bez přístřeší do táborů na periferii města za velmi znepokojivý. Tato opatření poukazují na spornou sociální politiku pražské politické reprezentace a hrubé porušování práv lidí v nouzi.

Kampaň "Byznys a lidská práva"

2. 9. 2010 - Jiří Silný
Kampaň Byznys a lidská práva vznikla s cílem zabránit porušování lidských práv a podpořit firmy v odpovědném chování. Pomozte získat 10 tisíc podpisů za Českou republiku.

Nabídka pro instituce – zapůjčení putovní výstavy “Co skrývá něžná krása květin“

31. 8. 2010 - Daniela Richterová
Školám, muzeím, knihovnám, kulturním institucím a jiným zájemcům nabízíme od listopadu zdarma k zapůjčení putovní výstavu o fair trade květinách a o pěstování řezaných květin v rozvojových zemích. V případě zájmu nás kontaktujte na richterova@ekumakad.cz.

Česká koalice Social Watch pokračuje v činnosti

12. 8. 2010 - Karolína Silná
V současné době se organizace koalice podílejí na distribuci a propagaci zprávy Social Watch 2009, která poukazuje na to, že jedinou správnou investicí, která dokáže překonat současnou ekologickou a ekonomickou krizi, je investice do lidí. Zároveň probíhají přípravy na vydání mezinárodní zprávy Social Watch 2010, která bude opět částečně přeložena do českého jazyka a její vydání je plánováno na prosinec 2010.

Další základna, kterou nikdo nechce (Tisková zpráva iniciativy Ne základnám)

3. 8. 2010 - Jan Májíček (Tiskový mluvčí iniciativy Ne základnám)
Iniciativa Ne základnám zásadně protestuje proti krokům současné vlády, která chce umožnit vybudování nového cizího vojenského zařízení na území České republiky. Ekumenická akademie je členem této iniciativy.

Pozvánka a program Konference Ekumenické akademie

14. 5. 2010 - Alena Věžníková
Ve dnech 19 a 20. května proběhnou dva nezávislé semináře zaměřené na etické spotřebovávání a veřejné nákupy

Chudá bohatá Evropa - překonat nové rozdělení mezi Východem a Západem

10. 5. 2010 - Jiří Silný
K letošnímu roku Evropskému roku proti chudobě a sociálnímu vyloučení vyšla v Německu publikace "Chudá bohatá Evropa. Překonat nové rozdělení mezi Východem a Západem", která mapuje hospodářskou a sociální situaci nových členských zemí EU dvacet let po společenských změnách roku 1989. Kniha byla veřejnosti představena akci Konference evropských církví v Evropském parlamentu. Ředitel Ekumenické akademie Dr. Jiří Silný je jedním z autorů publikace a účastníků konference. K témat viz také jeho článek v internetovém Deníku Referendum.

Podmínky a standardy v průmyslu mobilních telefonů v Indii

6. 4. 2010 - Alena Věžníková
I přestože se platy v sektoru elektroniky zdají být poměrně vyšší než v jiných odvětvích výrobního průmyslu, jako například v oděvním průmyslu, stále se nachází pod hranicí životního minima, jak uvedl Cividep v článku „Hospodářský zeměpis, pracovní podmínky a standardy ochrany životního prostředí ve výrobním průmyslu mobilních telefonů v Indii.

Evropská Potravní deklarace

6. 4. 2010 -
Evropská Potravní deklarace - znění

Vláda v pondělí schválila nový Strategický rámec udržitelného rozvoje České republiky

1. 3. 2010 -
Tisková zpráva Ministerstva životního prostředí (MŽP) - Vláda v pondělí schválila nový Strategický rámec udržitelného rozvoje České republiky.

EU vyzvána k uznání pozitivního přínosu migrantů

22. 12. 2009 -
Tisková zpráva sítě Social Watch při příležitosti vydání první celoevropské zprávy. Ta se zaměřila na sitauci migrantů v Evropě.

« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | »

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009