czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Témata

Pozvánka: Školení aktivních občanů

4. 5. 2013 -
Školení aktivních občanů je 6 denní trénink v dovednostech aktivizace a zapojování spoluobčanů do aktivit, které mají zlepšit život v dané komunitě. Jak zapojit nové lidi? Jak správně připravit projekt? Jak zajistit správný postup a jednotlivé kroky při realizaci projektu?

Oslavte Světový den pro fair trade, přijďte na férovou snídani

1. 5. 2013 -
Oslavte 11. května Světový den pro fair trade, den spravelivého obchodu a odpovědné spotřeby. Zúčastněte se při této příležitosti Férové snídaně ve vašem městě a posnídejte fairtradové produkty s rodinami a přáteli ve vašem městě.

Pozvánka na konferenci: ... aby peníze dávaly smysl

18. 4. 2013 -
Katedra environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně pořádá společně s Trastem pro ekonomiku a společnost a Centrem pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy první konferenci o etických financích v České republice.
Kde: Brno, Fakulta sociálních studií, Joštova 10
Kdy: 12. 9. - 13. 9. 2013

Roma Upre! – diskuzní seminář Pražské školy alternativ 22. dubna 2013, 18.00-20.00 h

18. 4. 2013 -
V pondělí 22. dubna proběhne další z pravidelných diskusních seminářů Pražské školy alternativ, tentokrát na téma Romové v České republice. Kromě Jozefa Mikera z Krupky vystoupí Ivana Mariposa Čonková za Universal Zulu Nation a Romský krizový štáb a obyvatel Ostravy – Přednádraží Imrich Horvát. Pokud se ptáme, jak problémy vypadají a jak je řešit, pak nám nejlépe odpovědí právě ti, kterých se přímo týká.

Prvních šest církevních subjektů splnilo kritéria kampaně Fairtradové církve a náboženské společnosti, dnes obdržely titul

16. 4. 2013 - Veronika Bačová
Prvních pět církevních sborů a jedno církevní zařízení v České republice dnes získaly titul Fairtradový sbor, resp. Fairtradové církevní zařízení. Přidaly se tak k tisícům farností a sborů v zahraničí, které se rozhodly podporovat koncept „spravedlivého obchodu“. Tituly a certifikáty dnes převzali zástupci některých subjektů při slavnostním předání ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech.

Pozvánka: Informační setkání o facilitaci

8. 4. 2013 -
V roce 2013 uskutečnil Městský Kulturní Institut v Gdaňsku (Instytut Kultury Miejskiej) společně se svými partnery projekt Aktivní společnost zemí Visegrádu. Cílem projektu bylo vytvoření spolupráce mezi vedoucími aktivních skupin v zemích Visegrádu. Doufáme, že díky uplatnění metody Appreciative Inquiry (v zahraničí již velmi rozšířená metoda, která je založena na rozvíjení silných stránek člověka) vytvoříme síť spolupracovníků a budeme schopni analyzovat společnou minulost, která ovlivňuje činnost třetího sektoru v zemích Visegrádu.

Tisková zpráva: MDŽ připomíná, že ženy zůstávají znevýhodněnou většinou

8. 3. 2013 - Marcela Adamusová

Dnes si připomínáme Mezinárodní den žen a s ním i skutečnost, že ženy a dívky po celém světě nadále zůstávají znevýhodněnou většinou. Navzdory mezinárodním závazkům a tzv. „Rozvojovým cílům tisíciletí“ se nepodařilo výrazněji posílit jejich ekonomické postavení, posílit podíl žen na rozhodování či omezit násilí na ženách.

ProAlt podporuje akci za zachování fungujícího zdravotnictví

15. 2. 2013 -
Iniciativa ProAlt se připojuje k akci, kterou připravila Česká lékařská komora. ProAlt se dlouhodobě zasazuje o to, aby byly zachovány a dále rozvíjeny veřejné služby, jako je právě zdravotní péče.

Seminář s workshopem Boj proti chudobě

4. 2. 2013 - Marcela Adamusová
Srdečně Vás zveme na seminář s workshopem, který se zaměří na téma chudoby, důstojné práce a dopadů chudoby na ženy.

Soutěž o nejlepší videospot na podporu boje proti chudobě a genderovým nerovnostem

1. 2. 2013 - Marcela Adamusová
Česká koalice Social Watch a Ekumenická akademie Praha vypisují soutěž o nejlepší videospot za 30.000 Kč na podporu boje proti chudobě a genderovým nerovnostem. 

Seminář Lokální ekonomika a participativní rozpočet

3. 1. 2013 - Marcela Adamusová
Česká koalice Social Watch a Ekumenická akademie Praha Vás srdečně zve na seminář s workshopem na téma: Lokální ekonomika a participativní rozpočet

Hledáme finančního managera/ finanční managerku

26. 11. 2012 - Klára Hejkrlíková
Hledáme do našeho týmu novou posilu!

Seminář Pražské školy alternativ 15.října 2012 „Privatizace a deprivatizace důchodového systému a sociálních služeb“

11. 10. 2012 - Markéta Vinkelhoferová
V pondělí 15. října proběhne další z pravidelných diskusních seminářů Pražské školy alternativ, tentokrát na téma „Privatizace a deprivatizace důchodového systému a sociálních služeb“. Na semináři vystoupí se svými úvodními příspěvky Anna Šabatová, předsedkyně Českého helsinského výboru, Vladimír Špidla, ředitel Masarykovy demokratické akademie, a Erik Čipera, zástupce ředitelky občanského sdružení Asistence.

Iniciativa ProAlt spouští kampaň STOP SOCIÁLNÍ REFORMĚ

5. 10. 2012 - Linda Sokačová
Iniciativa ProAlt v pondělí 1. října 2012 odstartovala novou kampaň Stop sociální reformě, jíž poukazuje na reálné dopady jednotlivých opatření tzv. sociální reformy Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Soustředí se na ty aspekty, o nichž se ministr Drábek i celá vládní koalice snaží mlčet.

V České republice byla zahájena kampaň Fairtradové církve a náboženské společnosti (Tisková zpráva)

28. 9. 2012 - Hana Chorváthová
V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové církve a náboženské společnosti. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který se úspěšně prosadil již ve 23 zemích světa. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul „Fairtradová“ mohou získat jednotlivé sbory, farnosti či náboženské obce, kampaň je otevřená všem církvím a náboženským společnostem.

Dienstbier náš prezident

27. 9. 2012 - Anna Šabatová
Česká společnost si po poslední zpackané prezidentské volbě vynutila změnu zákona. V příštím roce budeme poprvé volit prezidenta republiky přímo. Je to výzva s otevřeným koncem, jež může vyústit ve zřetelně uspokojivější atmosféru ve společnosti, ale také v trpké zklamání, že jsme opět nezvolili dobře.

Privatizace bylo dost, začněme deprivatizovat! (Tisková zpráva)

5. 9. 2012 - Jiří Silný
Pražská škola alternativ zahajuje zimní semestr 2012.

Vzniklo prohlášení KŘESŤANÉ PROTI ZÁKONU O CÍRKEVNÍM MAJETKU (Tisková zpráva)

19. 8. 2012 - Jiří Silný
Jako další příspěvek k současné diskusi o tzv. církevních restitucích vzniklo z podnětu některých osob sdružených v rámci Iniciativy za církev sociálnější prohlášení nazvané Křesťané proti zákonu o církevním majetku. Prohlášení se vyslovuje proti přijetí vládou navrženého zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi, přičemž tento zákon kritizuje právě z pozic křesťanství.

Česká republika se řítí do smrtící spirály (Tisková zpráva)

15. 8. 2012 - Karolína Silná
Česká koalice Social Watch zveřejnila monitorovací zprávu o vývoji a nedostatcích v boji proti chudobě a za rovnost mužů a žen v České republice. Hodnotí v ní uplynulé období nepříliš povzbudivými slovy: nezaměstnanost na deseti procentech, vládní reformy podřezávající domácí ekonomiku, asociální a protirodinná politika, odliv kapitálu z ekonomiky do daňových rájů a destrukce nástrojů ochrany životního prostředí.

Nové publikace ke změnám klimatu a globálnímu vzdělávání

12. 7. 2012 - Ekumenická akademie
Začátkem léta Ekumenická akademie Praha připravila dvě nové příručky : sborník textů "Klimatická změna, obnovitelné zdroje energie a občanské aktivity" a katalog materiálů "Jak globálně vzdělávat". Obě příručky jsou k dispozici zdarma ke stažení na našich stránkách.

« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 21 | »

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009