czspenderu
Ekumakad.cz ›› Nabízíme ›› Vzdělávací programy pro školy
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Vzdělávací programy pro školy

Vzdělávací programy pro školy, které vzniky v rámci kampaně Pěstuj planetu.

Výukové lekce se věnují environmentálním souvislostem produkce a spotřeby potravin, oděvů a květin v současném světě, které kromě etických a sociálních otázek (pracovní podmínky místních zaměstnanců či pěstitelů a pěstitelek) zahrnují i nadměrnou spotřebu a znečišťování důležitých přírodních zdrojů naší planety (voda, půda, ovzduší).
V rámci lekcí jsou žáci seznamováni s faktickými informacemi, sami je ověřují a jsou vybízeni k přemýšlení nad možnostmi řešení předkládaných problémů – to je zejména snížení spotřeby dovážených produktů, podpora lokálního ekologického zemědělství a zvýšení poptávky po zboží ze sociálně a environmentálně přijatelné produkce.
Výukové aktivity mají potenciál oslovit žáky a motivovat je k zájmu o původ produktů a o souvislosti globálního průmyslu - snaží se ukázat, jakými problémy trpí náš současný globální výrobní systém a jakému tlaku jsou vystaveni drobní producenti nejen ze zemí globálního Jihu.
Lekce zároveň poukazují na zajímavé pozitivní příklady, jak to jde jinak a motivují žáky k většímu zájmu o to, odkud je zboží, které kupujeme, jaké je jeho složení nebo za jakých podmínek bylo vyrobeno.

Výukové materiály vznikly v rámci projektů finančně podpořených Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem zemědělství ČR.

  

Cílová skupina: 13+, 2. stupeň ZŠ
Cíl aktivit: informovat o environmentálních a sociálních souvislostech produkce potravin, oděvů a květin a propagovat udržitelný způsob výroby, spotřeby a nakupování.

Jídlo nás spojuje

Anotace programu v PDF

Materiály pro 45 min. verzi v .zip

Materiály pro 90 min. verzi v .zip

Příběh mého trička

Anotace programu v PDF

Metodika programu v PDF

Doprovodný film v MP4

Za důstojný svět květin

Anotace programu v PDF

Metodika programu v PDF

Materiály ke kurzu v .zip

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}