czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Doporučení ministru Lubomíru Zaorálkovi ke společné pozici EU k Třetí mezinárodní konferenci o financování rozvoje v Addis Abebě
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Doporučení ministru Lubomíru Zaorálkovi ke společné pozici EU k Třetí mezinárodní konferenci o financování rozvoje v Addis Abebě

25. 5. 2015 -

PRAHA, 25. 5. 2015 – Na zítřejším jednání v Bruselu bude Rada ministrů zahraničí (FAC) schvalovat společnou pozici k nadcházející mezinárodní konferenci o financování rozvoje, která proběhne 13. – 16. července v etiopské Addis Abebě. FoRS – České fórum pro rozvojovou spolupráci ve svém dopisu ministru Zaorálkovi představilo sadu doporučení, která by ČR v rámci vyjednávání společné pozice EU měla prosazovat.

Mezi konkrétní doporučení, která FoRS ve svém dopise ministru zahraničí představil, patří například podpora vytvoření mezivládního panelu pro daňové otázky v rámci OSN, vytvoření mezinárodního insolvenčního mechanismu pro oddlužení či opětovné potvrzení kolektivního závazku EU poskytovat na rozvojovou pomoc 0,7 % HND, kterého nebylo do roku 2015 dosaženo.

„Posílení role rozvojových zemí při rozhodování o mezinárodních pravidlech v oblasti daní a oddlužení je klíčové pro jejich schopnost mobilizovat své vlastní zdroje pro rozvoj. Společná pozice Evropské unie by podle našeho názoru měla zároveň potvrdit cíl EU pro oficiální rozvojovou spolupráci a rozšíření financování rozvoje. Doufáme, že ČR podpoří společný postoj unie, který bude progresivní a půjde tímto směrem,“ říká Ondřej Kopečný, předseda správní rady FoRS.

Konference v Addis Abebě je pro mezinárodní společenství zásadní jednak pro úspěšné schválení nového rozvojového rámce po roce 2015 v září letošního roku, ale i pro úspěch jednání o klimatických změnách v Paříži, která proběhnou v prosinci.


 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}