czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Asociace pro fair trade podepsala smlouvu s FLO!
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Asociace pro fair trade podepsala smlouvu s FLO!

28. 11. 2009 -
Smlouva Asociace a FLO !!! (23.11.2009)
23.11.2009 – Bonn/Praha

Asociace pro fair trade se jako první ve střední a východní Evropě stala partnerem mezinárodní Fairtrade organizace FLO (Fairtrade Labelling Organizations International). Podepsáním smlouvy o spolupráci se Asociace zavazuje k propagaci ochranné známky Fairtrade a Fairtrade produktů na území České republiky.

Systém a známka Fairtrade zaručuje producentům a farmářům z rozvojových zemí spravedlivou mzdu za práci a slušné pracovní podmínky. Zákazníkům garantuje, že koupí těchto výrobků přispívají k lepší životní úrovni lidí ze zemí globálního Jihu. Spravedlivý obchod (fair trade) je jednou z nejrychleji se rozvíjejících pomocí rozvojovým zemím.

V České republice jako vůbec v první zemi ve střední a východní Evropě vznikla Fairtrade organizace – Asociace pro fair trade. Asociace je sdružením právnických osob, které se zabývají osvětou v oblasti spravedlivého obchodu a prodejem fair trade výrobků v České republice. K její činnosti nyní přibude dohled nad správným používáním ochranné Fairtrade známky a její propagace. Asociace se tak stala součástí mezinárodní skupiny Faitrade organizací, které působí po celém světě.

Použití známky Fairtrade se řídí přísnými pravidly, Asociace pro fair trade bude dohlížet na to, aby u nás nedocházelo k jejímu zneužívání. Dále bude uzavírat smlouvy s třetími stranami – obchodníky, kteří chtějí známku používat k propagačním účelům.

Maloobchodní obrat fair trade výrobků dosáhl v roce 2008 v ČR 41 milionů korun, to je nejvíce ze všech nových členských států EU. Mezi nejoblíbenější produkty patří fair trade káva, čaj a čokoláda. Tyto výrobky jsou dostupné i v řadě supermarketů (Tesco, dm drogerie, Globus).

Více info:
Veronika Bačová, Asociace pro fair trade
info@faitrade-asociace.cz
+420 602 950 491

Jiří Hejrklík, předseda Asociace pro fair trade
jiri.hejrklik@fairtrade-asociace.cz

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}