czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Cesta k finanční spravedlnosti
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Cesta k finanční spravedlnosti

22. 9. 2020 - Karolína Silná

Ekumenická akademie jako součást iniciativy Citizens for Financial Justice (Občané za finanční spravedlnost) vydala překlad unikátní publikace Cesta k finanční spravedlnosti s podtitulem Pochopením globálních nerovností k překonání finanční nespravedlnosti.

Bezmála šedesát stránek si desítky autorů z různých koutů světa a různých občanských hnutí rozdělili do pěti tematických kapitol: potraviny a půda; zdraví, práva žen, bydlení a infrastruktura.

 

„Žijeme v etapě globálně rostoucích nerovností, jejichž průvodním jevem je oslabování státu respektive demokraticky konstituovaných institucí a demokratických procesů obecně. 

Koncentrace bohatství vede k vytváření globálních struktur, jejichž zájmy se prosazují bez ohledu na názory občanů jednotlivých států, v horším případě dokonce za podpory politických reprezentací. 

Narůstající nerovnosti a financializace hospodářství představují zdaleka nejsilnější aktuální výzvu pro všechny demokratické síly. Je mimořádně důležité tyto procesy co nejpodrobněji analyzovat a odhalovat společensky erozivní dopady jevů a nebezpečnost trajektorie, na které se svět pohybuj.

Předkládaná publikace je v tomto směru velkým přínosem především pro svůj analytický a komplexní přístup,“ hodnotí význam práce zkušený makroekonom a člen Ekumenické akademie Jiří Šteg.


Cesta k finanční spravedlnosti

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}