czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Na mezinárodní konferenci o budoucnosti Evropy vystoupí Janis Varufakis
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Na mezinárodní konferenci o budoucnosti Evropy vystoupí Janis Varufakis

7. 12. 2016 -

AVÍZO KE STAŽENÍ

Praha 7. 12. 2016 – V sobotu 10. prosince proběhne v Parkholetu Praha (Veletržní 20, Praha – Holešovice) mezinárodní konference „Jaká je budoucnost EU? Demokratický deficit, Brexit a evropské alternativy“. Hlavním hostem bude bývalý ministr financí Řecka Janis Varufakis, který přednese příspěvek přes telemost. O politických, ekonomických a demokratických problémech EU promluví další zahraniční i čeští experti. Konferenci pořádá Ekumenická akademie v rámci projektu Škola alternativ.

Evropská unie je v krizi. Počínaje přístupem k Řecku, přes migraci, ekonomickou krizi, Brexit až po situaci na Ukrajině. Krajní pravice využívá arogance a slepoty politiků středu k tomu, aby kritizovala EU z nacionalistických a rasistických pozic. Radikální levice, která je skeptická vůči současným evropským institucím, se snaží prosadit pozitivní evropské alternativy. Tato konference je součástí debaty o problémech v Evropě a jejich možných řešeních.

Janis Varufakis, bývalý řecký ministr financí a zakladatel Hnutí za demokratizaci Evropy (DiEM25), vystoupí v rámci paneluPříčiny krize v Evropě: demokratický deficit a hospodářská politika“. Poté bude odpovídat na dotazy ostatních účastníků. Na stejném panelu vystoupí také ekonomka Ilona Švihlíková, ekonom Jiří Šteg a Thoma Kulidakis, řecký novinář žijící v ČR.

„Těší nás účast tolika zajímavých hostů. Představíme nejen hnutí DiEM25, ale také kampaň LEXIT, která z levicových pozic usilovala o vystoupení Británie z EU,“ uvádí organizátor akce Jan Májíček z Ekumenické akademie, který vystoupí v rámci panelu Dohnat a předehnat? EU a země Střední a Východní Evropy spolu s dalšími zástupci ze zemí V4. Mezi ně budou patřit Marta Tycner z polské strany RAZEM, Alena Krempaská z Inštitútu ľudských práv z Bratislavy a Ágnes Básthi, socioložka a aktivistka z Budapešti.

Závěr konference bude soustředěn na debatu mezi politickými aktéry v ČR. V panelu „Co s EU: reformovat, přebudovat, zbořit?“ vystoupí Antonín Hořčica z české pobočky hnutí DiEM25, Joseph Choonara z kampaně LEXIT, Monika Horáková ze Strany zelených, Mikuláš Peksa z Pirátské strany a Leo Luzar, poslanec a člen zahraničního výboru PS PČR za KSČM.

Akci pořádá Ekumenická akademie v rámci projektu Škola alternativ za podpory Nadace Rosy Luxemburgové.

Důležité:

Program konference

Svou účast, prosíme, předem potvrďte emailem organizátorovi konference Janu Májíčkovi na alternativy@ekumakad.cz.

Kontakt:

Jan Májíček, koordinátor projektu Škola alternativ

Tel.: 604 357 215

E-mail: alternativy@ekumakad.cz

www.skolaalternativ.cz

www.ekumakad.cz


 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}