czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Na Vysoké škole obchodní v Praze byl akreditován nový bakalářský prezenční studijní program Lokální a globální ekonomika
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Na Vysoké škole obchodní v Praze byl akreditován nový bakalářský prezenční studijní program Lokální a globální ekonomika

1. 12. 2021 -

Ekumenická akademie je partnerem VŠO v rámci nově akreditovaného studijního programu, který reaguje na potřebu nových perspektiv pro ekonomiku, která má zajišťovat potřeby společnosti i v dobách otřesů a nejistot, kterými v současnosti procházíme. Jevy jako finanční krize, extrémní počasí nebo pandemie ukazují opakovaně na zranitelnost globálního ekonomického systému, který se dokonce na vzniku některých krizí přímo podílí. 

 

Potřebujeme větší odolnost, dostupnost a soběstačnost při zajišťování základních potřeb, při rozhodování o společné budoucnosti by měl znít silněji hlas občanů. Proto se zaměříme na témata jako je  lokální ekonomika, sociální solidární ekonomika, občanská participace a ekonomická demokracie, potravinová suverenita, nové formy spolupráce a sdílení s využitím progresivních technologií jako je 3D tisk, decentralizované zdroje energie apod.

 

Díky tomuto konceptu otvírá nový studijní obor Lokální a globální ekonomika absolventům nové možnosti uplatnění v ekonomice budoucnosti.  

 

Více informací na: https://www.vso.cz/ma-vlast

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}