czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Nový obchod Fair&Bio v centru Prahy
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Nový obchod Fair&Bio v centru Prahy

5. 10. 2010 - Petr Hušek

Právě dnes otevírá nový kamenný obchod s fair trade produkty zavedené značky Fair&Bio. Najdete ho jen pár kroků od stanice metra Florenc – na Sokolovské 29. Provozuje jej Ekumenická akademie Praha, která má s fair trade bohaté zkušenosti. Byla první, kdo v České republice začal před sedmi lety provozovat velkoobchod s fair trade produkty.

Obchod Fair&Bio nabízí široký sortiment fair trade a bio produktů: kávu, čaj, koření, rýži, omáčky, nápoje, čokoládu, cukr, sušené ovoce a další potraviny z rozvojových zemí Latinské Ameriky, Afriky a Asie. Najdete tu i velký výběr originálních fair trade rukodělných produktů – od náhrdelníků, dekorativních předmětů pro domov či kancelář až po kvalitní fotbalové míče. Je tu také možnost se občerstvit studenými nápoji či vařenou bio fair trade kávou, cappuccinem či různými druhy čajů („Coffee/Tea To Go“). (Všechny zde nabízené potravinové a vybrané nepotravinové výrobky si můžete prohlédnout a zakoupit i online: www.fair-bio.cz).

Obchod Fair&Bio bude mít otevřeno každý pracovní den od 10:00 do 18:30. Obchod Fair&Bio se na toto nové místo stěhuje ze své dosavadní adresy na Husitské ulici na Žižkově. „Vyšli jsme vstříc přání mnoha našich zákazníků, abychom náš obchod přemístili do centra, na místo lehce dosažitelné městskou dopravou nebo pěšky,“ říká Marie Hanušová, vedoucí obchodu a propagace.

Zajímavé je i to, že obchod Fair&Bio partnersky spolupracuje se svým sousedem – restaurací Mlsná kavka. Jde o nekuřáckou vegetariánskou restauraci, která pod jednou střechou spojuje kvalitní bezmasá jídla a pracovní uplatnění lidí znevýhodněných na trhu práce. Vznikla jako společný projekt Občanského sdružení Green Doors a pana Filipa Kavky Smiggelse.

O systému fair trade ve stručnosti: Pomáhá konkrétním pěstitelům, pracovníkům a výrobcům z chudých zemí, kteří byli dosud nuceni pracovat v nelidských podmínkách či prodávat své produkty za nepřiměřeně nízké ceny. Fair trade zajišťuje důstojné pracovní podmínky ženám, bojuje proti nucené a nelegální práci dětí, dbá na ochranu přírody… Celkově tak zlepšuje životní úroveň chudých lidí rozvojového světa – ať už jde o jejich zdravotní péči, základní školní vzdělání či přístup k nezávadné, čisté vodě. V současnosti celosvětový fair trade pomáhá už více než 7 miliónům lidí v 58 zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}