czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Pozvánka na seminář Klimatická snídaně
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Pozvánka na seminář Klimatická snídaně

8. 9. 2014 - Jiří Silný

V rámci projektu Globální férovost - školy jako aktéři změny, připravujeme přenesení osvědčeného výukového konceptu Klimatická snídaně od našich německých partnerů do českého prostředí. Při Klimatické snídani jsou žáci a studenti interaktivní formou seznámeni na konkrétních příkladech s klimatickými dopady různých podob spotřebitelského chování a získají celkový přehled o problematice klimatické změny. Koncept má několik modulů, v Česku chceme začít používat modul určený pro vyšší ročníky základních škol a pro střední školy.

Ve dnech 25. a 26. 10. 2014 proběhne v Praze seminář, při kterém se s Klimatickou snídaní mohou čeští zájemci seznámit a zapojit se do jeho "překládání" do českého prostředí. Je tedy určen zejména těm, kdo mají zkušenosti s ekologickou výchovou na školách a mají zájem o nové metody. Seminář bude v angličtině. Seminář je zdarma včetně občerstvení. Ubytování ani cestovné hradit nemůžeme. Počet míst je omezen.

Následovat bude příprava české verze snídaně a na jaře příštího roku uspořádáme pak seminář pro multiplikátory, kteří se naučí jak s tímto konceptem pracovat. Připravíme také čtyři sady materiálů, které pak budeme referentům půjčovat. Plánujeme také zřízení české webové stránky, zatím jsou základní informace dostupné v němčině: http://www.kate-berlin.de/klimafruehstueck-de.htm

Příhlášky posílejte na adresu jiri.silny@ekumakad.cz

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}