czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Premiéra divadelní hry „ZMATEK NAD ZMATEK“ se blíží
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Premiéra divadelní hry „ZMATEK NAD ZMATEK“ se blíží

19. 8. 2011 - Petr Hušek

V rámci mezinárodního projektu „Dramatická klimatická změna a Afrika“, vedeného Ekumenickou akademií Praha, vznikla nová česká divadelní hra. Na motivy románu Julese Verna ji napsal dramatik Roman Sikora.

Co o ději své hry Roman Sikora říká?„Pro některé lidi není nic nemožné. Jejich nezlomná vůle a podnikavý duch je vede ke stále větším cílům a především ziskům. Když se Země v důsledku globálních klimatických změn otepluje, je možné se i na tom obohatit. Ale co když se v dražbě koupí jižní pól a on taje pomaleji, než se předpokládalo? Pak je třeba postoupit o krok dál. Chce to prostě jenom dobrý nápad. Oteplování se napnutím všech sil lidstva urychlí a nakonec se pohne zemskou osou. Pól tak roztaje ještě rychleji a jasnozřivě skoupené bezcenné parcely v Africe bude možné za výhodné ceny opět prodat. A i kdyby měl být při tom svět definitivně zdevastován, vždy je tady přece možnost, že se za zisky ze všech světodějných obchodních transakcí koupí zeměkoule nová.“ Inscenace, uváděná jako „veselý muzikál o děsivých věcech“, bude mít premiéru v brněnském Divadle Polárka v sobotu 24. září od 15:30 hodin.

Dále bude inscenace uváděna v Divadle Polárka a také na jiných scénách v ČR nejen v tomto roce, ale i v dalších letech. A především: bude součástí tří letošních mezinárodních divadelních festivalů „Dramatická klimatická změna a Afrika“, které se uskuteční v Berlíně (7. až 9. října), Brně (14. – 16. října) a polském Lublinu (25. – 27. října).

Plakát ke stažení v pdf

Roman Sikora, Jules Verne: „Zmatek nad zmatek“
Režie: Jakub Maceček
Hudba: Mario Buzzi
Scéna: Miloslav Fekar
Kostýmy: Eva Jiřikovská
Choreografie: Hana Halberstadt
Produkce: Bronislava Krchňáková
Hraje: Soubor Divadla Polárka

www.divadlopolarka.cz

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}