czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Procure IT Fair spouští Monitor IT společností
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Procure IT Fair spouští Monitor IT společností

17. 9. 2009 -
Procure IT Fair spouští Monitor IT společností
Realizace udržitelnosti v počítačových firmách pod dohledem

Amsterdam, 18.září 2009
Dnes projekt Procure IT Fair spouští Monitor IT společností. Tento nástroj bude dostupný online a bude publikovat informace týkající se pracovních podmínek, lidských práv a životního prostředí v celé šíří výrobního řetězce velkých počítačových firem. Monitor poskytne přehled udržitelné výroby sledovaných značek a bude dalším krokem projektu Procure IT Fair k udržitelnému nákupu IT technologií.

Monitor IT společností poskytne veřejným institucím a nakupujícím informace o nejnovějším vývoji v konceptu udržitelnosti výrobního řetězce a umožní nepřetržité sledování konkrétních společností. Tento nástroj rozšiřuje materiály vydané v projektu Procure IT Fair, jako například příručka „Nakupujte férově“, které byla tento rok vydána v několika jazycích (včetně češtiny). Kromě jiného tato příručka doporučuje veřejným institucím a nakupujícím být neustále v kontaktu s děním v IT oblasti. Monitor toto umožňuje ve všech směrech.

Základní částí Monitoru IT společností je sběr informací a jejich pozitivní nebo negativní ohodnocení. Záměrně se snaží vyhnout hodnocení společnosti jako celku, protože se toto ukázalo jako prakticky nemožné. Hodnocení nebo známkování společnosti jako celku je vždy založeno na nekompletních informacích a tím ztrácí svou výpovědní hodnotu. Tudíž jsme v rámci Procure IT Fair kampaně zvolili hodnotit jednotlivé části výroby, které sestavují celkový obraz o dané společnosti.

Cílovou skupinou Monitoru IT společností jsou úředníci zprostředkovávající nákup IT technologií a realizátoři nákupní politiky ve veřejných institucích. Projekt Procure IT Fair se zaměřuje na veřejné instituce, jelikož se díky své velké kupní síle mohou stát pákou na zlepšení udržitelnosti v celém výrobním řetězci IT technologií.
Tato velká skupina zákazníků může realizovat svá rozhodnutí pouze v případě dostatku informací. Monitor IT společností je nezávislý lehce použitelný nástroj, který umožní nakupujícím udělat své rozhodnutí nejen na základě informací poskytnutých dodavatelem. Tyto informace mohou být užitečné také pro ostatní organizace, které se zabývají otázkami životního prostředí, lidských práv a pracovních podmínek ve výrobním řetězci IT technologií.

Procure IT Fair je evropskou sítí neziskových organizací zaměřených na udržitelnost v dodavatelském řetězci IT technologiích skrze veřejné nákupy. Kampaň je aktivní v Německu, Rakousku, České republice, Nizozemsku, Francii, Maďarsku a Švýcarsku.

...............................................................................................................................................

Poznámka editora

Monitor IT společností je volně dostupný na webových stránkách projektu Projektu IT Fair (www.procureitfair.org).
Vaše dotazy můžete směřovat na veznikova@ekumakad.cz .
Technické dotazy směřujte na nizozemskou organizaci SOMO, které Monitor IT společností technicky zajišťuje. t.steinweg@somo.nl

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}