czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› S Flavií a Hannah o jedovatých růžích z Ugandy
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

S Flavií a Hannah o jedovatých růžích z Ugandy

21. 9. 2010 - Daniela Richterová

Koncem září přijedou do Prahy dvě ženy z Ugandy – Mary Flavia AMODING, programová manažerka v ugandské neziskové organizaci působící v oblasti vzdělávání a vedení osvětových kampaní (UWEA) a Hannah Anitah MWESIGWA, pracovnice v květinovém průmyslu a odborové organizaci UHAWU.

Smyslem jejich návštěvy bude obeznámit českou veřejnost s podmínkami, za jakých se v Ugandě pěstují řezané květiny pro evropský trh a také upozornit na problémy, které jsou s masovou produkcí květin v rozvojových zemích spojené. Neméně důležitým cílem návštěvy je také poukázat na to, proč má smysl zavést i do českých květinářství prodej květin s označením „férové“. Fair trade květiny bohužel stále nejsou na českém trhu dostupné.

S těmito zajímavými návštěvnicemi se můžete sejít na několika veřejných akcích, které pořádá Ekumenická akademie Praha a jsou součástí projektu Fair Flowers / Květiny pro lidská práva.

Pořádané akce:

30.9.2010 od 17:30h - Diskusní setkání pro širokou veřejnost „Děsivá krása květin - podmínky pěstování řezaných květin ve 21. století“ (Národní zemědělské muzeum Praha, pozvánka ke stažení v .pdf)

1.10.2010 od 10:00h – Tisková konference (Evropský dům) „S Flavií a Hannah o jedovatých růžích z Ugandy“ (Evropský dům, Jungmannova 24, pozvánka ke stažení v .pdf)

1.10.2020 od 17:30h – Neformální setkání pro květináře a floristy „Férové květiny - seznámení s fair trade pro květináře a floristy“ (Restaurace Mlsná kavka, pozvánka ke stažení v .pdf)

Přijďte, těšíme se na setkání s Vámi ! 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}