czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Společně proti globální krizi - Dny proti chudobě 2013
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Společně proti globální krizi - Dny proti chudobě 2013

9. 9. 2013 -
Praha, 9. září 2013 – Globální krize spojuje svět globálními problémy. Vlády většiny zemí světa se snaží omezovat veřejné výdaje do školství a zdravotnictví, ale nerozpakují se vydávat obrovské finanční částky na saturaci velkých firem a bank. Přitom právě velké firmy se často vyhýbají placení daní a maximalizují své zisky na úkor společnosti, v níž působí.

V České republice, stejně jako ve většině zemí světa, začínají v září Dny proti chudobě. U nás jsou organizovány platformou Česko proti chudobě, která sdružuje na šedesát organizací zaměřených na rozvojovou pomoc, vzdělávání, genderovou problematiku, životní prostředí i problémy mezinárodního obchodu a oddlužení. Akce k Dnům proti chudobě letos proběhnou na desítkách míst regionů ČR.

Organizátoři budou nejrůznějšími formami veřejných akcí upozorňovat na nejpalčivější problémy dneška a také na možnosti, jak každý z nás může přispět k jejich řešení.
Hlad, podvýživa, produkce potravin a především jejich distribuce jsou základními úkoly, které je třeba řešit. Přesto, že vyprodukujeme nejvíce potravin na hlavu v historii, nejsme schopni radikálně snížit počty hladovějících.

Jeden a půl miliardy lidí nemá přístup k elektrické energii, musí se bez ní obejít statisíce domácností, škol či zdravotních středisek... Přitom řešení, která jsou dostupná a proveditelná, jsou známa již léta.

Produkce zboží se přesouvá do chudých zemí, kde je realizována za otřesných pracovních podmínek. Tato výroba ničí zaměstnanecké podmínky v rozvojových zemích a zároveň ohrožuje i pracovní trh u nás. Obrovské úniky peněz do daňových rájů likvidují zbytky funkční ekonomiky.

Člen koordinačního týmu Tomáš Tožička říká: "Svět je příliš malý na to, abychom si mohli myslet, že omezování práv čí bída někde jinde na nás nebudou mít žádný dopad".

Kampaň proti chudobě podporují stovky známých osobností na celém světě jako například Antonio Banderas, Penelope Cruz či Bono Vox, u nás jsou to mezi jinými Táňa Fischerová, Ilona Švihlíková, Václav Bělohradský nebo Tomáš Ujfaluši.za koordinační tým kampaně Česko proti chudobě
Dagmar Trkalová – vedoucí koordinačního týmu, tel: 602 308 070
Tomáš Tožička – mediální koordinátor, tel: 603 866 054
info@ceskoprotichudobe.cz


Další informace včetně kalendáře akcí v jednotlivých městech jsou dostupné na internetových stránkách kampaně www.ceskoprotichudobe.cz

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}