czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Spravedlnost, ne chamtivost - nová kniha ze Světové rady církví
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Spravedlnost, ne chamtivost - nová kniha ze Světové rady církví

16. 10. 2010 - Sandra Zálabová

Světová rada církví právě vydává ve svém nakladatelství novou knihu reflektující světovou ekonomickou krizi. Kniha "Spravedlnost, ne chamtivost" je dostupná přes webové stránky obchodu Amazon.com a stojí 15 švýcarských franků (resp. odpovídající ekvivalent ceny v jiné měně). Na 224 stranách nabízí jednak ekonomické analýzy, tak i biblické komentáře a morální reflexe. Z angličtiny přeložila Sandra Zálabová.

Kniha, jejíž příspěvky sestavili Pamela Brubaker a Rogate Mshana, je souborem 14 studií od předních křesťanských ekonomů, teologů, sociologů a etiků, hlásících se ke křesťanství, kteří se ve svých příspěvcích zabývají nedávnými propady finančních trhů ve světě. Všichni autoři příspěvků jsou také členy poradního ekonomického odboru Světové rady církví (WCC).

Dr.Rogate Mshana, spolueditor antologie a ředitel kampaně WCC “Spravedlnost, mír a stvoření” vysvětluje myšlenku poradního ekonomického odboru WCC k přípravě této publikace: “Záměrem knihy je posílit vědomí jednotlivců, studentů, církví a ostatních společenství věřících k zamyšlení, reflexi a činům vedoucím k hledání řešení současného stavu. Nynější finanční a ekonomický systém nás dovedl do bodu, kdy řešíme problémy s chudobou, nespravedlností a ekologickou devastaci planety a dále nás vzdaluje od efektivního řešení problémů a výzev, které dnešní doba přináší. A dodává: “Některé z církví přišly v krizi o své finanční prostředky, mnoha lidem se zhoršila životní úroveň, ztratili své domovy a životní úspory.“ Ale je tu ještě jedna výzva pro věřící lidi než osobní ztráty. Současný systém je stále hluboce nespravedlivý, a tak je imperativem pro církve, aby tento problém začaly řešit.

Publikace “Spravedlnost, ne chamtivost” koresponduje s oficiálním stanoviskem Světové rady církví “Pouhé peníze a ekonomika života”. V tomto dokumentu Ústřední výbor WCC vyjadřuje naději o spravedlivém, etickém a demokratickém uspořádání finančních trhů, které stojí na pilířích společně sdílených hodnot: upřímnosti, sociální spravedlnosti, lidské důstojnosti, vzájemné odpovědnosti a ekologické udržitelnosti.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}