czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Tisková zpráva 7.7. ČESKO PROTI CHUDOBĚ V EVROPSKÉM PARLAMENTU
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Tisková zpráva 7.7. ČESKO PROTI CHUDOBĚ V EVROPSKÉM PARLAMENTU

21. 7. 2005 -
V rámci příprav na jednání představitelů Gleneagles prezentovali zástupci celosvětové kampaně Globální výzva proti chudobě své představy na řešení problémů nejchudších zemí planety. Ve Štrasburku se představilo poslancům pět národních kampaní, mezi nimi i Česko proti chudobě. Přes tři sta poslanců podepsalo velkou bílou pásku, která je celosvětovým symbolem boje za odstranění extrémní chudoby – tento symbol byl představen již během koncertů Live 8. Pásku s poslaneckými podpisy na závěr podepsali mj. předseda Evropského parlamentu Josep Borrel a britský ministr zahraniční Jack Straw, který pásku s podpisy převzal a odvezl na jednání do Gleneagles, kde bude předána reprezentantům G8.
„Je důležité, že se představitelé různých organizací dokázali spojit a dát dohromady českou kampaň, která chce přitáhnout pozornost veřejnosti a politiků k problémům Afriky a dalších rozvojových zemí. Jsme rádi, že tady můžeme být po boku Britů či Němců,“ říká Jan Plešinger, představitel Českého fóra pro rozvojovou spolupráci - FoRS. Čeští europoslanci kampaň podpořili bez ohledu na svoji politickou příslušnost, např. Zuzana Roithová (KDU-ČSL), Jana Hybášková (SNK-ED), Libor Rouček (ČSSD), Jaroslav Zvěřina (ODS) nebo Vladimír Remek (KSČ). „Souhlasím s vašimi požadavky, zdají se mi velmi rozumné. Já osobně bych k nim ještě připojil omezení a kontrolu vývozu zbraní,“ řekl při podepisování poslanec Richard Falbr (ČSSD). Svůj hlas připojil i euro-komisař Vladimír Špidla.
“Akce na podporu chudých zemí, za spravedlivý obchod a oddlužení ukazují, že si je stále více lidí vědomo narůstajícího globálního rozdělení. Naše přítomnost potvrdila,že ani nové členské země nezůstávají stranou a nezříkají se své odpovědnosti,“ říká Tomáš Tožička, jeden z koordinátorů kampaně Česko proti chudobě.


Další informace:
Jan Plešinger: 777 787 926
Tomáš Tožička: 603866054
www.ceskoprotichudobe.cz

Česko proti chudobě – kampaň českých občanských organizací na podporu nejchudších obyvatel planety.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}