czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Vyhlášení výsledků soutěže Férová čokoláda
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Vyhlášení výsledků soutěže Férová čokoláda

11. 5. 2014 - Markéta Vinkelhoferová

Na podzim 2013 vyhlásila Ekumenická akademie společně s Fairtrade Česko a Slovensko u příležitosti návštěvy ghanské expertky na pěstování kakaa Afii Owusu. Obdrželi jsme velmi zajímavé příspěvky, děkujeme všem za vaše úsilí!

Absolutním vítězem soutěže se stal dramatický kroužek ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm s autorskou divadelní hrou Hořčokoláda upozorňující na nerovnosti v byznysu s kakaem a čokoládou za vedení paní učitelky Zuzany Vráblové. ZŠ Pod Skalkou také letos aspiruje na titul fairtradová škola. Gratulujeme k vítězství a přejeme brzké dosažení titulu!

2. místo v kategorii základní školy vysoutěžila 5.třída ZŠ Hálkova v Olomouci s video- scénkou. Na třetí pozici se umístila 9. třída taktéž olomoucké ZŠ Hálkova s  „reklamou“ na fairtradovou čokoládu.

V kategorii středních škol soutěžily dvě skupiny studentů z třebíčské Hotelové školy (držitel fairtradová škola). 1. místo obsadila foto prezentace – rozhovor s ghanskou expertkou na produkci kakaa Afiou Owusu Anety Vobůrkové a Stanislava Bindera. 2. místo vysoutěžila skupina aranžérek 1.ročníku se svými výtvarnými pracemi na téma „Férová čokoláda“ pod vedením učitelky odborných předmětů Jitky Vejtasové.

Zúčastěné vysoké školy přispěly s neméně atraktivními soutěžními materiály. Na 1. místě byla oceněna skupina studentů Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity (EF JČU) za počítačovou simulační hru „Za férovou čokoládu“ (vyzkoušejte a v případě zájmu využití ve výuce na ZŠ a SŠ vám rádi poskytneme návod). Ocenění studenti jsou zároveň členy řídící skupiny – EF JČU je totiž také fairtradovou školou. 2. místo obsadili Tomáš Heller a Klára Jiráňová ze studentské organizace BeFair na Fakultě tropického zemědělství na České zemědělské univerzitě za velmi zajímavý rozhovor s ghanskou expertkou Afiou Owusu.

Všem oceněným ještě jednou gratulujeme a děkujeme za podporu kampaně Za férovou čokoládu!

Sledujte nás na našem Facebooku
Za tým kampaně: Markéta Vinkelhoferová a Pavla Kotíková

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}