czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Zvěřejnili jsme výroční zprávu za rok 2016
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Zvěřejnili jsme výroční zprávu za rok 2016

15. 6. 2017 -

Rok 2016 byl pro nás v mnohém přelomový. Oslavili jsme 20. výročí založení Ekumenické akademie (EA). A v květnu se rozloučili s jejím zakladatelem a ředitelem Jiřím Silným, kterému děkujeme za dvacetileté vedení Ekumenické akademie a těšíme se na další spolupráci s ním jakožto členem výboru EA.

I v roce 2016 jsme pokračovali v realizaci projektových aktivit a pokrývali nejen témata globálního Jihu (fair trade), ale i podporu na lokální úrovni (sociální ekonomika). Významným přínosem Ekumenické akademie je tematické propojování, proto se například zabýváme klimatickou změnou jak v zemích rozvojových, tak i u nás. Podporujeme potravinovou suverenitu, která emancipuje drobné pěstitele ve všech koutech planety. Ztotožňujeme se s Cíli udržitelného rozvoje, které formulovala OSN, a představujeme možnosti, jak je uvádět do praxe na místní úrovni.

O alternativách jsme nejen informovali, ale podíleli jsme se i na jejich rozvoji. V našem fairtradovém obchodě Fair & Bio, nebo úzkou spoluprací s družstevní Pražírnou Fair & Bio, která úspěšně pokračuje ve své činnosti. V rámci podpory potravinové suverenity jsme provozovali druhou sezónu KPZ Ekumenické akademie (komunitou podporované zemědělství) a odebírali bio zeleninu od naší farmářky Aleny Karafiátové z ekologického hospodářství Dvůr Vyšínek.

I v loňském roce jsme prosazovali alternativní přístupy při řešení současných ekonomických, sociálních a ekologických problémů a zároveň je přenášeli do praxe v podobě konkrétních projektů.

Naší vizí stále zůstává sociálně spravedlivá, trvale udržitelná a tolerantní společnost.

Více si přečtěte v naší výroční zprávě za rok 2016.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}