czspenderu
Ekumakad.cz ›› Projekty ›› Prosazování fair trade v politikách EU (dokončeno)
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Prosazování fair trade v politikách EU (dokončeno)

Prosazování fair trade v politikách EU

Politiky Evropské unie mají velký dopad na země tzv. globálního Jihu. V rámci projektu budeme cílit na to, aby představitelé EU při svém rozhodování více přihlíželi k situaci znevýhodňovaných pěstitelů a dělníků ze zemí globálního Jihu. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak takové drobné pěstitele, řemeslníky a zaměstnance podpořit, je prosazování větší spravedlnosti v mezinárodním obchodu. Velmi účinným nástrojem je např. fair trade.

Do projektu je zapojeno na 12 zemí EU – všichni partneři (především nevládní neziskové organizace) spolu koordinují osvětové a lobbingové aktivity na evropské úrovni a každý se také snaží najít partnery na národní úrovni, aby měly aktivity co nejširší dopad.

Jednou z hlavních událostí celého projektu jsou volby do Evropského parlamentu v roce 2014. Před nimi budeme oslovovat jednotlivé kandidáty s požadavkem, aby podepsali Memorandum o podpoře fair trade. Do oslovování kandidátů budeme zapojovat v co největší míře veřejnost a pokusíme se najít co nejlepší způsob, jak by spolu mohly obě strany úspěšně komunikovat.

Se zvolenými kandidáty budeme v následujících letech projektu nadále komunikovat a podporovat je, aby se zapojili do fairtradové pracovní skupiny, která na půdě Evropského parlamentu funguje už deset let.

Během všech tří let projektu budeme pracovat na podpoře a propagaci fair trade – mezi naše nejdůležitější akce patří třeba oslavy Světového dne pro fair trade.

V České republice na projektu spolupracují Ekumenická akademie a NaZemi.

_eu-flag-jpeg-.jpg

Projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah projektu je zcela na odpovědnosti Ekumenické akademie Praha a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské unie.

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}