czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata ›› Nabídka pro instituce – zapůjčení putovní výstavy “Co skrývá něžná krása květin“
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Nabídka pro instituce – zapůjčení putovní výstavy “Co skrývá něžná krása květin“

31. 8. 2010 - Daniela Richterová

Školám, muzeím, knihovnám, kulturním institucím a jiným zájemcům nabízíme od listopadu zdarma k zapůjčení putovní výstavu “Co skrývá něžná krása květin: podmínky pěstování řezaných květin ve 21. století“. V případě zájmu nás kontaktujte na info@ekumakad.cz.

Výstava odpovídá návštěvníkům na otázky, odkud pochází krásné, všemi barvami hýřící květiny, které si pro radost kupujeme na ulici v květinových stáncích, a za jakých podmínek jsou květiny v současnosti pěstovány. Výstavní panely také představují cesty, jak je možné uvědomělým spotřebitelským chováním květinový business aktivně ovlivňovat a dále vysvětlují, co to znamená fair trade certifikované květiny.


Foto: Vernisáž výstavy v Národním zemědělském muzeu 15. července 2010.

Součástí výstavy je také promítání holandského dokumentárního filmu „The Blooming Business“ (Kvetoucí obchod), který přináší svědectví o nekontrolovaném rozvoji květinových farem v Keni. Výstava vznikla jako součást evropského projektu „Fair Flowers - květiny pro lidská práva“, který pro českou veřejnost připravila nezisková organizace Ekumenická akademie Praha.

Možnosti zapůjčení výstavy:

  • Devět výstavních panelů s fotografiemi a textem jsou k dispozici k zapůjčení pro školy, knihovny, muzea, kulturní centra a další instituce a zájemce.
  • Výstavu zapůjčujeme bezplatně, převoz z předchozího místa záleží na dohodě.
  • K výstavě poskytujeme informační materiály a brožury o spravedlivém obchodu - fair trade, dokumentární film s českými titulky „The Blooming Business“ (Kvetoucí obchod), po dohodě je také možné zajistit lektora a uspořádat akci k tématu fair trade a pěstování řezaných květin.
  • Rozměry výstavy : výstava se skládá z devíti oboustranných panelů, každý o rozměrech 100x200 cm, panely jsou upevněny v dřevěných rámech a ukotveny ve stojnách vyrobených z dřevených hranolů.

Ukázka výstavních panelů ke stažení (v .pdf):

Kontaktujte nás:

info@ekumakad.cz

Telefon: +420 272 737 077 (fax a záznamník)

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}