czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

Spolupracujeme:

 

 

Témata

Průvodce tvorbou politik pro ekonomiku dobrého života

25. 2. 2023 - Karolína Silná

Jak vytvářet hospodářské politiky, které budou na první místo klást blaho lidí a planety? Odpovědi můžete hledat v čerstvě přeložené publikaci, kterou vydala Aliance pro ekonomiku dobrého života (WEAll).

Odvaha nerůst a Pozapomenutou cestou

5. 12. 2022 - Karolína Silná

Představujeme vám dvě publikace, které Ekumenická akademie vytvořila společně s dalšími partnery mezinárodního projektu PartESDD (Partnerství ve vzdělávání v oblasti nerůstu a sociálně-ekologické transformace).

100 000 lidí z celého světa poslalo vzkaz politikům na COP27 v Egyptě!

28. 11. 2022 - Jakub Varvařovský

Více než 100 000 lidí se zapojilo do hnutí #ClimateOfChange a žádá klimatickou spravedlnost! To se povedlo i díky naší práci a Týdnu pro klima, který proběhl v září.

Překonat paniku? - Shrnutí případové studie projektu Climate of Change

10. 11. 2022 -

Shrnutí případové studie zkoumající klimatickou mobilitu v Senegalu, Guatemale, Kambodži a Keni.

Směrem k ekonomice dobrého života (Wellbeing Economy)

14. 9. 2022 - Karolína Silná

Jak vytvářet lidské prostředí, které je spravedlivé a ekologicky udržitelné?

Je načase, abychom jako lidé budovali ekonomiku, která skutečně zlepšuje život všech lidí – v Evropě stejně jako v ostatních částech světa.

Na Vysoké škole obchodní v Praze byl akreditován nový bakalářský prezenční studijní program Lokální a globální ekonomika

1. 12. 2021 -

Ekumenická akademie je partnerem VŠO v rámci nově akreditovaného studijního programu, který reaguje na potřebu nových perspektiv pro ekonomiku, která má zajišťovat potřeby společnosti i v dobách otřesů a nejistot, kterými v současnosti procházíme. Jevy jako finanční krize, extrémní počasí nebo pandemie ukazují opakovaně na zranitelnost globálního ekonomického systému, který se dokonce na vzniku některých krizí přímo podílí. 

Policy brief – představení sociální solidární ekonomiky v rámci systému odborného vzdělávání a přípravy

15. 11. 2021 - Karolína Silná

Policy brief vytvořený v rámci projektu Employ SSE je společným dokumentem projektových partnerů pro účely advokační práce. Představuje sociální solidární ekonomiku v rámci systému odborného vzdělávání a přípravy a jaké jsou možnosti pro propojování na národní & EU úrovni.

Září ve znamení mezinárodních vzdělávacích seminářů

22. 10. 2021 - Maroš Prčina, Karolína Silná

Během září Ekumenická akademie spolupořádala v Praze dva mezinárodní vzdělávací semináře.

První ze seminářů proběhl v rámci Erasmus+ projektu Employ SSE - Promoting Employability through Social Solidarity Economy, který má za cíl více propojit oblast odborného vzdělávání a přípravy se sociální solidární ekonomikou.

Vzdělávací moduly k tématu SSE pro OVP

22. 7. 2021 - Karolína Silná

Ekumenická akademie společně s dalšími partnery projektu Employ Social Solidarity Economy vytvořila čtyřmodulový vzdělávací program na podporu sociální solidární ekonomiky (SSE) v systému odborného vzdělávání a přípravy (OVP). Naší vizí je komplexní systém přípravy a profesního rozvoje mladých lidí, který do jejich myšlenkových a postojových rámců začleňuje alternativní socioekonomické modely.

V Berlíně o dalších aktivitách PartESDD. Konečně osobně

20. 7. 2021 - Honza Exner
Partnerství ve vzdělávání v oblasti nerůstu a sociálně-ekologické transformace (PartESDD) běží sice už od loňského listopadu, ale pandemie nepřála klasickým brainstoringům. V červenci se účastníci projektu konečně setkali tváří v tvář, nikoliv jen přes monitor. Místem setkání byl Berlín.

Publikace RESTART YOUR LIFE - Solidarity in practice: economic alternatives from the Visegrad countries

31. 5. 2021 - Karolína Silná
Na naše další solidárně-ekonomické aktivity navazuje také publikace, kterou jsme společně s partnery ze Slovenska, Polska a Maďarska vydali v rámci projektu Restart You Life and Thrive – Innovative Models for Sustainable Local Living podpořeném Visegrad Fund.

Building Back Better by Building Up Social Solidarity Economy

22. 3. 2021 - Maroš Prčina

Ve středu 17. března proběhla online akce Building Back Better by Building Up Social Solidarity Economy - závěrečná událost mezinárodního projektu zaměřeného na vzdělávání o sociální solidární ekonomice (SSE) s názvem BUSSE (Building Up Social Solidarity Economy). Během ní jsme účastníkům a účastnicím představili čtyři hlavní témata, která se prolínají všemi výstupy našeho projektu: Začínáme podnik či iniciativu na principech SSE, vytváření komunity, družstevnictví a potravinová suverenita.

Výstupy BUSSE projektu – příležitost pro lektory a pro každého, kdo chce rozjet férovou iniciativu

16. 3. 2021 - Karolína Silná

Building Up Social Solidarity Economy (BUSSE) je projekt realizovaný v rámci programu Erasmus+, který se zaměřuje na šíření know-how a postupů sociální solidární ekonomiky (SSE) ve střední a východní Evropě.

Příručka pro lektory – Jak propojit odborné vzdělávání a přípravu se sociální solidární ekonomikou?

14. 1. 2021 - Karolína Silná

Příručka VET Trainers Guide on SSE, která má představit lektorům a učitelům sociální solidární ekonomiku jako oblast, kterou je důležité do odborného vzdělávání a přípravy různými formami zahrnovat. Příručka poskytne lektorům vědomosti, schopnosti, přístupy a kompetence, které jim umožní efektivně připravovat kurikula, specifické vzdělávací moduly, vyhodnocování a evaluaci zaměřené na SSE témata.

TZ  Vychází český překlad publikace Cesta k finanční spravedlnosti

23. 9. 2020 - Jan Exner

Iniciativa Občané za finanční spravedlnost vydává překlad unikátní publikace Cesta k finanční spravedlnostis objasňujícím podtitulem Pochopením globálních nerovností k překonání finanční nespravedlnosti.

Cesta k finanční spravedlnosti

22. 9. 2020 - Karolína Silná

Ekumenická akademie jako součást iniciativy Citizens for Financial Justice (Občané za finanční spravedlnost) vydala překlad unikátní publikace Cesta k finanční spravedlnosti s podtitulem Pochopením globálních nerovností k překonání finanční nespravedlnosti.

Zpravodaj Ekumenické akademie - Dluhový speciál

2. 9. 2020 - Jan Exner
Milí příznivci a příznivkyně Ekumenické akademie,
v září jsme připravili speciální newsletter Ekumenické akademie a našeho Fair & Bio obchodu, který je věnován dluhové problematice.

Sociální solidární ekonomika – spravedlivější systém fungování hospodářství a společnosti je možný

3. 6. 2020 - Karolína Silná

Článek krátce představuje koncept sociální solidární ekonomiky (SSE). Kromě obecné charakteristiky zmiňuje také české tradice a souvislosti SSE. Podle autorky nabízí jednu z odpovědí na výzvy a krize  současného globalizovaného světa včetně nynější koronavirové krize.  Jako přednost sociální solidární ekonomiky příspěvek vyzdvihuje uspokojování širších potřeb jednotlivců i místních  komunit a větší ohledy na životní prostředí.

Článek původně vyšel v časopise FÓRUM sociální politiky 2/2020.

Dobytek za auta: Stop dohodě EU-Mercosur

20. 4. 2020 - Jürgen Klute

Jürgen Klute, bývalý německý europoslanec za Die Linke a člen Ekumenické akademie, shrnuje ve svém příspěvku konferenci „Stop EU-Mercosur“, která proběhla v prosinci 2019 v Bruselu v Evropském parlamentu.

Výzva Odpuštění dluhů jako opatření proti zdravotní a ekonomické krizi Covid-19

7. 4. 2020 - Karolína Silná

Výzva Odpuštění dluhů jako opatření proti zdravotní a ekonomické krizi Covid-19, kterou podepsalo více než 150 organizací z celého světa (!), mezi nimi i Ekumenická akademie, přichází s opatřeními, jak minimalizovat závažné dopady zdravotní, sociální a ekonomické krize. Kromě jiného volá po okamžitém zrušení všech plateb zahraničního dluhu, které mají být učiněny v roce 2020, ale také po poskytnutí nouzových dodatečných financí, jež nebudou vyvářet další dluh.

| | 2 | | 4 | .. | 24 |

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}