czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

 

Spolupracujeme:

 

 

Témata

Fair trade

Fair trade nebo spravedlivý obchod (někdy se mu říká také partnerský, solidární nebo alternativní obchod) je způsob obchodování, který pomáhá k soběstačnému rozvoji chudým producentům z rozvojových zemí. Ekumenická akademie patří k průkopníkům tohoto obchodování u nás a to pokud jde o šíření informací i samotné obchodování. Zde najdete naše vlastní i cizí články k tématu.

Společně proti globální krizi - Dny proti chudobě 2013

9. 9. 2013 -
Praha, 9. září 2013 – Globální krize spojuje svět globálními problémy. Vlády většiny zemí světa se snaží omezovat veřejné výdaje do školství a zdravotnictví, ale nerozpakují se vydávat obrovské finanční částky na saturaci velkých firem a bank. Přitom právě velké firmy se často vyhýbají placení daní a maximalizují své zisky na úkor společnosti, v níž působí.

V Česku byla spuštěna mezinárodní kampaň Za férovou čokoládu!

14. 8. 2013 -
Ve středu 14. srpna proběhla v pražské restauraci Mlsná kavka prezentace upozorňující na porušování lidských práv při pěstování kakaa.

Ředitel fiktivní společnosti ChocoMana vyrábějící čokoládu prezentoval změnu strategie ve výrobě svých produktů. Představil nové řady čokolád s netradičními názvy např. „Ty ne tlustá, ty mlsná“. V emotivním příspěvku pak popsal, jak jejich společnost pomáhá africkým dětem a zlepšuje život Afričanů. Prezentaci dokonce zpestřil pěveckým výstupem.

Následně byli přítomní uvedeni na pravou míru: ve skutečnosti se jednalo o spuštění mezinárodní kampaně „Za férovou čokoládu!“

Tisková zpráva: Statisíce dětí se podílí na produkci čokolády pro český trh.

12. 6. 2013 -
Praha, 12. června 2013 – Ve velkém množství předmětů denní potřeby se skrývá dětská práce. A nejen to. Je obsažena i v leckterém oblíbeném jídle.

Pozvánka: Zapojte se do kampaní na podporu fair trade!

19. 5. 2013 -
Pokud vám není jedno, jaký původ má zboží, které nakupujeme.<br>
Pokud jste aktivní a baví vás zapojovat se do aktivit, které mají smysl.<br>
Pokud chcete podpořit dobrou věc a nadchnout pro ni i vaše okolí,<br>
pak vás zveme na workshop pro aktivisty kampaní zaměřených na podporu fair trade.<br>

Prvních šest církevních subjektů splnilo kritéria kampaně Fairtradové církve a náboženské společnosti, dnes obdržely titul

16. 4. 2013 - Veronika Bačová
Prvních pět církevních sborů a jedno církevní zařízení v České republice dnes získaly titul Fairtradový sbor, resp. Fairtradové církevní zařízení. Přidaly se tak k tisícům farností a sborů v zahraničí, které se rozhodly podporovat koncept „spravedlivého obchodu“. Tituly a certifikáty dnes převzali zástupci některých subjektů při slavnostním předání ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech.

Nové publikace ke změnám klimatu a globálnímu vzdělávání

12. 7. 2012 - Ekumenická akademie
Začátkem léta Ekumenická akademie Praha připravila dvě nové příručky : sborník textů "Klimatická změna, obnovitelné zdroje energie a občanské aktivity" a katalog materiálů "Jak globálně vzdělávat". Obě příručky jsou k dispozici zdarma ke stažení na našich stránkách.

Přijďte na besedu s panem Franciscem Reynagou a pohovořte s námi o pěstování kakaa v Bolívii

20. 5. 2012 - Jiří Silný
Francisco Berrios Reynaga bude vzácným hostem organizace Fairtrade Česká republika v rámci projektu „Férové kakao“, který je realizován za podpory Nadace Vodafone. Pan Francisco Reynaga pohovoří o tom, jak vypadá pěstování kakaových bobů v Bolívii a jak v družstvu El Ceibo využívají podpory získané ze systému fair trade. Beseda se koná v úterý 22. května od 19:00 v restauraci Mlsná Kavka.

Když už Valentýn, tak FAIRový ♥

12. 2. 2012 - ekumakad
Nákupem fair trade produktů uděláte radost nejen svému partnerovi nebo partnerce, ale také lidem někde na druhé straně zeměkoule, kteří díky vaší podpoře dostanou za svou práci spravedlivou odměnu. Děkujeme, že nakupujete fair trade

Česká republika má první Fairtradové školy (Tisková zpráva)

11. 2. 2012 - Linda Sokačová
Prvním dvěma školám v České republice se podařilo splnit podmínky mezinárodní kampaně a dnes získaly titul Fairtradová škola. První Fairtradovou školou v České republice se stala Masarykova základní škola Litoměřice. Přístupová kritéria splnila také Střední a Jazyková škola s právem státní zkoušky Volyně a stala se tak první Fairtradovou střední školou u nás.

Hledáme DOBROVOLNÍKY

11. 2. 2012 - Daniela Richterová
Hledáme DOBROVOLNÍKY na pravidelnou výpomoc s prodejem far trade zboží do našeho obchodu Fair&Bio (Sokolovská 29, Praha - Karlín).

Školy mohou být Fairtradové. Už i v České republice

19. 12. 2011 - ekumakad
V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové školy. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který si již získal oblibu po celém světě. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul Fairtradová škola mohou získat školy na všech úrovních vzdělávacího systému. Dávají jím najevo svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojové vzdělávání.

Spuštěn informační portál www.etickespotrebitelstvi.cz

5. 12. 2011 -
Občanské sdružení Etické spotřebitelství spustilo ve čtvrtek 24.11.2011 nový informační portál věnující se etickému a ohleduplnému spotřebitelství.

Projekt Fair trade oceněn

11. 11. 2011 - Kristýna Augustinská
V rámci Evropského roku dobrovolnictví 2011 na základě rozhodnutí pracovní skupiny Dobrovolnictví v církvích a náboženských společnostech se stal náš projekt Fair trade nositelem čestného titulu Dobrovolnický projekt roku 2011. Ekumenickou akademii Praha nominovala Obec křesťanů jako jedna z členských církví EAP. Ocenění si velmi vážíme a děkujeme za něj.

projekt Awareness for Fairness vyhrál další cenu

11. 11. 2011 - Kristýna Augustinská
Mezinárodní vzdělávací projekt Fair trade a globální vzdělávání, na kterém Ekumenická akademie spolupracuje s několika evropskými partnery, získal další ocenění.

ČR má první dvě Fairtradová města: Litoměřice a Vsetín (Tisková zpráva)

21. 9. 2011 - Kristýna Augustinská
První dvě města v České republice splnila podmínky mezinárodní kampaně a dnes jim byl udělen titul Fairtradové město. Jsou jimi české Litoměřice a moravský Vsetín. První česká města se tak zařadila po bok tisícovky měst z celého světa, která ve své politice zohledňují společenskou odpovědnost a nabízí svým občanům lepší přístup k podpoře spravedlivého obchodu.

Pracovní nabídka ve fair trade

6. 9. 2011 - Daniela Richterová
Obchodní družstvo zabývající se nákupem a prodejem fair trade výrobků hledá do svého vznikajícího týmu výkonného ředitele/ výkonnou ředitelku.

Dokument o fair trade družstvu v Bolívii "Do vlastních rukou" zdarma ke stažení

18. 7. 2011 - Jiří Silný

Film Terezy Reichové z bolivijské vesnicčky Sapecho, kde se nachází družstvo El Ceibo produkující fair trade kakao. Tři příběhy z Bolívie, které se nás přesto dotýkají. O tom, že v jednotě je síla, o tom, že když tato jednota chybí něco není v pořádku a tom co to vlastně znamená být fér. Také o kakau, tygrech co nejsou tygry a o druhé straně mince. Koukejte zde

Fairtradových měst je už tisíc

9. 6. 2011 - Ekumenická akademie
4. června bylo vyhlášeno 1000. Fairtradové město na světě. Mezi osmi novými městy, která podporují fair trade, je např. španělský Madrid nebo první Fairtradové město v Asii - japonské Kumamoto!

Vůně květin v jiném světle

21. 4. 2011 - Alena Věžníková
Na konci dubna přijede do České republiky informovat o pracovních a lidských právech v Guatemale pan Gabriel Zelada Ortiz, ředitel guatemalské organizace CEDEAL zabývající se pracovními právy v květinovém průmyslu. Setkat se můžete rovněž s představitelkou guatemalské organizace AMES Anou Maríou Rodriguez. Přijďte na jejich besedy!

Začíná AUTOPůST

10. 3. 2011 - Sandra Zálabová
Jak už název napovídá, autopůst je pokusem o prověření vlastní mobility, tedy takový test, zda jsme schopni a ochotni se alespoň v období, které nás dělí od Velikonoc, vzdát nadměrného používání auta a zkusit objevit a vyzkoušet existující alternativy.

« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}