czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Témata

Fair trade

Fair trade nebo spravedlivý obchod (někdy se mu říká také partnerský, solidární nebo alternativní obchod) je způsob obchodování, který pomáhá k soběstačnému rozvoji chudým producentům z rozvojových zemí. Ekumenická akademie patří k průkopníkům tohoto obchodování u nás a to pokud jde o šíření informací i samotné obchodování. Zde najdete naše vlastní i cizí články k tématu.

Česká republika má první Fairtradové školy (Tisková zpráva)

11. 2. 2012 - Linda Sokačová
Prvním dvěma školám v České republice se podařilo splnit podmínky mezinárodní kampaně a dnes získaly titul Fairtradová škola. První Fairtradovou školou v České republice se stala Masarykova základní škola Litoměřice. Přístupová kritéria splnila také Střední a Jazyková škola s právem státní zkoušky Volyně a stala se tak první Fairtradovou střední školou u nás.

Hledáme DOBROVOLNÍKY

11. 2. 2012 - Daniela Richterová
Hledáme DOBROVOLNÍKY na pravidelnou výpomoc s prodejem far trade zboží do našeho obchodu Fair&Bio (Sokolovská 29, Praha - Karlín).

Školy mohou být Fairtradové. Už i v České republice

19. 12. 2011 - ekumakad
V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové školy. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který si již získal oblibu po celém světě. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul Fairtradová škola mohou získat školy na všech úrovních vzdělávacího systému. Dávají jím najevo svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojové vzdělávání.

Spuštěn informační portál www.etickespotrebitelstvi.cz

5. 12. 2011 -
Občanské sdružení Etické spotřebitelství spustilo ve čtvrtek 24.11.2011 nový informační portál věnující se etickému a ohleduplnému spotřebitelství.

projekt Awareness for Fairness vyhrál další cenu

11. 11. 2011 - Kristýna Augustinská
Mezinárodní vzdělávací projekt Fair trade a globální vzdělávání, na kterém Ekumenická akademie spolupracuje s několika evropskými partnery, získal další ocenění.

Projekt Fair trade oceněn

11. 11. 2011 - Kristýna Augustinská
V rámci Evropského roku dobrovolnictví 2011 na základě rozhodnutí pracovní skupiny Dobrovolnictví v církvích a náboženských společnostech se stal náš projekt Fair trade nositelem čestného titulu Dobrovolnický projekt roku 2011. Ekumenickou akademii Praha nominovala Obec křesťanů jako jedna z členských církví EAP. Ocenění si velmi vážíme a děkujeme za něj.

ČR má první dvě Fairtradová města: Litoměřice a Vsetín (Tisková zpráva)

21. 9. 2011 - Kristýna Augustinská
První dvě města v České republice splnila podmínky mezinárodní kampaně a dnes jim byl udělen titul Fairtradové město. Jsou jimi české Litoměřice a moravský Vsetín. První česká města se tak zařadila po bok tisícovky měst z celého světa, která ve své politice zohledňují společenskou odpovědnost a nabízí svým občanům lepší přístup k podpoře spravedlivého obchodu.

Pracovní nabídka ve fair trade

6. 9. 2011 - Daniela Richterová
Obchodní družstvo zabývající se nákupem a prodejem fair trade výrobků hledá do svého vznikajícího týmu výkonného ředitele/ výkonnou ředitelku.

Dokument o fair trade družstvu v Bolívii "Do vlastních rukou" zdarma ke stažení

18. 7. 2011 - Jiří Silný

Film Terezy Reichové z bolivijské vesnicčky Sapecho, kde se nachází družstvo El Ceibo produkující fair trade kakao. Tři příběhy z Bolívie, které se nás přesto dotýkají. O tom, že v jednotě je síla, o tom, že když tato jednota chybí něco není v pořádku a tom co to vlastně znamená být fér. Také o kakau, tygrech co nejsou tygry a o druhé straně mince. Koukejte zde

Fairtradových měst je už tisíc

9. 6. 2011 - Ekumenická akademie
4. června bylo vyhlášeno 1000. Fairtradové město na světě. Mezi osmi novými městy, která podporují fair trade, je např. španělský Madrid nebo první Fairtradové město v Asii - japonské Kumamoto!

Vůně květin v jiném světle

21. 4. 2011 - Alena Věžníková
Na konci dubna přijede do České republiky informovat o pracovních a lidských právech v Guatemale pan Gabriel Zelada Ortiz, ředitel guatemalské organizace CEDEAL zabývající se pracovními právy v květinovém průmyslu. Setkat se můžete rovněž s představitelkou guatemalské organizace AMES Anou Maríou Rodriguez. Přijďte na jejich besedy!

Začíná AUTOPůST

10. 3. 2011 - Sandra Zálabová
Jak už název napovídá, autopůst je pokusem o prověření vlastní mobility, tedy takový test, zda jsme schopni a ochotni se alespoň v období, které nás dělí od Velikonoc, vzdát nadměrného používání auta a zkusit objevit a vyzkoušet existující alternativy.

Alarmující otravy pesticidy mezi pracovníky v produkci květin (Tisková zpráva)

14. 2. 2011 - Alena Věžníková
Krátce před svátkem Sv. Valentýna předkládá evropská kampaň “Fair Flowers – Květiny pro lidská práva” studii o zdravotních dopadech pesticidů v Ugandě při pěstování květin určených na vývoz do Evropy, kterou provedla partnerská organizace Ugandské sdružení pro vzdělávání pracovníků.

Začíná Pražská škola alternativ

8. 2. 2011 - Jiří Silný
Obnovený projekt Pražská škola alternativ, podporovaný tentokrát finančně Nadací Rosy Luxemburgové, nabízí v pravidelných intervalech (každé pondělí mimo prázdnin od 17:30) přednášky, semináře a workshopy k aktuálním politickým, kulturním, ekologickým a ekonomickým tématům.

Projekt Fair trade a globální vzdělávání získal prestižní ocenění

8. 2. 2011 - Kristýna Augustinská
Mezinárodní vzdělávací projekt Fair trade a globální vzdělávání, na kterém Ekumenická akademie spolupracuje s několika evropskými partnery, získal ocenění World Aware Education Award!

Základní kurz pro prodejce fair trade

4. 2. 2011 - Klára Hejkrlíková
Součástí "Základního kurzu pro prodejce fair trade", je také studijní materiál poskytující komplexní informace určené pro pracovníky obchodů s fair trade produkty - Manuál pro prodejce fair trade.

FAIR TRADE je obchod i osvěta - I prodejem můžeme své zákazníky vzdělávat

30. 1. 2011 - Veronika Bačová a Klára Hejkrlíková, Qualifair
FAIR TRADE je obchod i osvěta - I prodejem můžeme své zákazníky vzdělávat!
Vzdělávací manuál pro prodejce fair trade je na světě. Projekt Qualifair byl úspěšně zakončen a jeho výsledkem je systém školení a manuál, který prodejcům poskytne mnoho nového.

Fairtradová města startují v České republice

29. 1. 2011 - Kristýna Augustinská
Dne 24. ledna 2010 oficiálně odstartovala v České republice oficiálně národní verze úspěšné mezinárodní kampaně Fairtrade Towns (Fairtradová města). Kampaň Fairtradových měst zaštítilo Ministerstvo životního prostředí ČR a koncept má také podporu Národní sítě Zdravých měst ČR. Tato kampaň se však neobrací jen na města a malé obce ale taé na univerzity, školy či církve. Některá česká města (Brno, Litoměřice, Vsetín, Třebíč) fair trade podporují již nyní.

Tak trochu jiný byznys: Počátky prvního velkoobchodu s fair trade v ČR

28. 1. 2011 - Veronika Bačová, Asociace pro fair trade
O tom, jak se dostala Ekumenická akademie Praha (EAP) od kampaně za oddlužení rozvojových zemí k otevření prvního velkoobchodu s fair trade potravinami v ČR a o tom, jak si budovala svou pozici na českém trhu, vznikl rozhovor s jejím ředitelem Jiřím Silným a bývalým spolupracovníkem Tomášem Tožičkou. Rozhovor provedla a zpracovala Veronika Bačová z Asociace pro fair trade.

Staneme se Fairtradovou církví a pomůžeme odstranit chudobu?

8. 1. 2011 - Robert Mimra
Tento text byl publikován 12. prosince 2010 v týdeníku Český zápas, který vydává Církev československá husitská. Článek je součástí propagační kampaně, která se snaží představit koncept Fairtradové církve jednotlivým denominacím a církvím v České republice.

« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | »

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009