czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Témata

O semináři „Co dlužíme cizincům? Migrace, ženy a alternativy“ (Tisková zpráva)

20. 2. 2012 - Linda Sokačová
V pondělí 20. února 2012 se od 18hodin uskutečnil seminář „Co dlužíme cizincům? Migrace, ženy a alternativy“ v novém feministickém cyklu Pražské školy alternativ. Od 90. let postupně narůstá počet migrantek a migrantů, kteří žijí v České republice. Přístup státu k cizincům se však vyznačuje represivní politikou, která zaměstnavatelům otevírá široký prostor pro diskriminaci a porušování základních lidských práv.

Když už Valentýn, tak FAIRový ♥

12. 2. 2012 - ekumakad
Nákupem fair trade produktů uděláte radost nejen svému partnerovi nebo partnerce, ale také lidem někde na druhé straně zeměkoule, kteří díky vaší podpoře dostanou za svou práci spravedlivou odměnu. Děkujeme, že nakupujete fair trade

Česká republika má první Fairtradové školy (Tisková zpráva)

11. 2. 2012 - Linda Sokačová
Prvním dvěma školám v České republice se podařilo splnit podmínky mezinárodní kampaně a dnes získaly titul Fairtradová škola. První Fairtradovou školou v České republice se stala Masarykova základní škola Litoměřice. Přístupová kritéria splnila také Střední a Jazyková škola s právem státní zkoušky Volyně a stala se tak první Fairtradovou střední školou u nás.

Hledáme DOBROVOLNÍKY

11. 2. 2012 - Daniela Richterová
Hledáme DOBROVOLNÍKY na pravidelnou výpomoc s prodejem far trade zboží do našeho obchodu Fair&Bio (Sokolovská 29, Praha - Karlín).

Rosa Luxemburgová: „Byla jsem, jsem, a budu“

11. 2. 2012 - Ekumenická akademie
To jsou poslední slova, která napsala Rosa Luxemburgová 14. Ledna 1919. Co nám může dnes říci revolucionářka, teoretička i organizátorka německé levice konce 19. a začátku 20.století ve století 21.? Více v článku Deníku Referendum.

Zahájení třetího cyklu Pražské školy alternativ (Tisková zpráva)

3. 2. 2012 - Linda Sokačová
V pondělí 6. února zahajuje Ekumenická akademie Praha již třetí cyklus Pražské školy alternativ, která nabízí pravidelné přednášky, semináře a workshopy k aktuálním politickým, kulturním, ekologickým a ekonomickým tématům. Na projektu spolupracují také Masarykova demokratická akademie, Socialistický kruh, Alternativa zdola, Centrum globálních studií, Eurosolar, ProAlt a Socialistická solidarita.

Projekt Pražská škola alternativ

29. 1. 2012 - Jiří Silný
Úvodní text prvního sborníku Pražské školy alternativ. Sborník nabízí texty charakterizující témata, kterým jsme se v prvním semestru věnovali. Představí je koordinátoři jednotlivých diskusních cyklů.

"Od krize k alternativám" - první sborník Pražské školy alternativ

29. 1. 2012 - Linda Sokačová
V prvním sborníku Pražské školy alternativ najdete texty z těchto oblastí: politicko-ekonomické, kulturně-ekonomické, mediální a ekologické. Sborník si můžete zdarma vyzvednout na naší adrese.

Peníze jinak? - Sborník ze setkání Open space 2011

10. 1. 2012 - Ekumenická akademie
Výstup ze semináře o současném finančnictví a jeho alternativách: etickém a družstevním bankovnictví, etickém investování a lokálních a komunitních měnách.

Výběrové řízení na pozici stážista/ stážistka

10. 1. 2012 - Linda Sokačová
Ekumenická akademie Praha hledá stážistku/ stážistu na období minimálně dvou měsíců. Práce není finančně ohodnocena, existuje však možnost jednorázové odměny v rámci projektů a případně také spolupráce na nových projektech.

Kde si nejlépe poradí s nezaměstnaností? Na poště!

7. 1. 2012 - Linda Sokačová
Jedním z nejdůležitějších nástrojů proti černé práci se stal systém DONEZ – docházka nezaměstnaných, který začal fungovat letos na podzim. Tento systém je však problematický ve všech možných souvislostech. Článek byl publikován v Deníku Referendum

Školy mohou být Fairtradové. Už i v České republice

19. 12. 2011 - ekumakad
V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové školy. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který si již získal oblibu po celém světě. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul Fairtradová škola mohou získat školy na všech úrovních vzdělávacího systému. Dávají jím najevo svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojové vzdělávání.

Pokračováni kauzy „Stromkaři“

5. 12. 2011 -
Rádi bychom upozornili na závažné selhání policejních orgánů a státních zástupců
v kauze tzv. Stromkařů. Jedná se o rozsáhlý případ vykořisťování zahraničních dělníků
v českých lesích. Dělníci pracovali na tendrech Lesů ČR, Národního parku Krkonoše a
Národního parku Šumava. Tyto tendry vyhrála společnost Less and Forest, která si najala firmy Davida Mrkose a Jindřicha Martiňáka na „personální práci.“

Spuštěn informační portál www.etickespotrebitelstvi.cz

5. 12. 2011 -
Občanské sdružení Etické spotřebitelství spustilo ve čtvrtek 24.11.2011 nový informační portál věnující se etickému a ohleduplnému spotřebitelství.

projekt Awareness for Fairness vyhrál další cenu

11. 11. 2011 - Kristýna Augustinská
Mezinárodní vzdělávací projekt Fair trade a globální vzdělávání, na kterém Ekumenická akademie spolupracuje s několika evropskými partnery, získal další ocenění.

Projekt Fair trade oceněn

11. 11. 2011 - Kristýna Augustinská
V rámci Evropského roku dobrovolnictví 2011 na základě rozhodnutí pracovní skupiny Dobrovolnictví v církvích a náboženských společnostech se stal náš projekt Fair trade nositelem čestného titulu Dobrovolnický projekt roku 2011. Ekumenickou akademii Praha nominovala Obec křesťanů jako jedna z členských církví EAP. Ocenění si velmi vážíme a děkujeme za něj.

Globální klimatická změna - je nejvyšší čas jednat

4. 10. 2011 - Petr Hušek
Podívejte se na novou publikaci vydanou k projektu Dramatická klimatická změna a Afrika

Připojujeme se ke kampani "za stromkaře"

3. 10. 2011 - Jiří Silný
Cílem kampaně je upozornit na podvody při zaměstnávání zahraničních pracovníků v českých lesích, podpořit lesní dělníky v jejich úsilí o získání nezaplacených mezd, dosáhnout rychlého a úplného vyšetření tohoto případu a zastavit další vykořisťování ze strany stále stejných zaměstnavatelů a osob a usilovat obecně o důstojné pracovní podmínky pro všechny pracovníky v lesnictví.

Proběhla premiéra divadelní hry Zmatek nad zmatek

2. 10. 2011 - Petr Hušek
Veselý muzikál o děsivých věcech podle stejnojmenného románu Julese Vernea. Inscenace je součástí mezinárodního projektu Dramatická klimatická změna a Afrika, který vzniká pod záštitou EU a ve spolupráci s Ekumenickou akademií Praha, Berliner compagnie a Kulturním centrem v Lublinu.

ČR má první dvě Fairtradová města: Litoměřice a Vsetín (Tisková zpráva)

21. 9. 2011 - Kristýna Augustinská
První dvě města v České republice splnila podmínky mezinárodní kampaně a dnes jim byl udělen titul Fairtradové město. Jsou jimi české Litoměřice a moravský Vsetín. První česká města se tak zařadila po bok tisícovky měst z celého světa, která ve své politice zohledňují společenskou odpovědnost a nabízí svým občanům lepší přístup k podpoře spravedlivého obchodu.

« | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 23 | »

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}