czspenderu
Ekumakad.cz ›› Témata
 
 

f_icon.svg.png youtube.svg Instagram

Fair & Bio obchod

 

pestujplanetu_logo_web.png

logo-bananas-sub_cz_yellow1.jpg

susy_logo_whiteclaim_background_small-2-.jpg

mcf_logo_print.jpg

 

Spolupracujeme:

 

Témata

Prvních šest církevních subjektů splnilo kritéria kampaně Fairtradové církve a náboženské společnosti, dnes obdržely titul

16. 4. 2013 - Veronika Bačová
Prvních pět církevních sborů a jedno církevní zařízení v České republice dnes získaly titul Fairtradový sbor, resp. Fairtradové církevní zařízení. Přidaly se tak k tisícům farností a sborů v zahraničí, které se rozhodly podporovat koncept „spravedlivého obchodu“. Tituly a certifikáty dnes převzali zástupci některých subjektů při slavnostním předání ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech.

Pozvánka: Informační setkání o facilitaci

8. 4. 2013 -
V roce 2013 uskutečnil Městský Kulturní Institut v Gdaňsku (Instytut Kultury Miejskiej) společně se svými partnery projekt Aktivní společnost zemí Visegrádu. Cílem projektu bylo vytvoření spolupráce mezi vedoucími aktivních skupin v zemích Visegrádu. Doufáme, že díky uplatnění metody Appreciative Inquiry (v zahraničí již velmi rozšířená metoda, která je založena na rozvíjení silných stránek člověka) vytvoříme síť spolupracovníků a budeme schopni analyzovat společnou minulost, která ovlivňuje činnost třetího sektoru v zemích Visegrádu.

Tisková zpráva: MDŽ připomíná, že ženy zůstávají znevýhodněnou většinou

8. 3. 2013 - Marcela Adamusová

Dnes si připomínáme Mezinárodní den žen a s ním i skutečnost, že ženy a dívky po celém světě nadále zůstávají znevýhodněnou většinou. Navzdory mezinárodním závazkům a tzv. „Rozvojovým cílům tisíciletí“ se nepodařilo výrazněji posílit jejich ekonomické postavení, posílit podíl žen na rozhodování či omezit násilí na ženách.

ProAlt podporuje akci za zachování fungujícího zdravotnictví

15. 2. 2013 -
Iniciativa ProAlt se připojuje k akci, kterou připravila Česká lékařská komora. ProAlt se dlouhodobě zasazuje o to, aby byly zachovány a dále rozvíjeny veřejné služby, jako je právě zdravotní péče.

Seminář s workshopem Boj proti chudobě

4. 2. 2013 - Marcela Adamusová
Srdečně Vás zveme na seminář s workshopem, který se zaměří na téma chudoby, důstojné práce a dopadů chudoby na ženy.

Soutěž o nejlepší videospot na podporu boje proti chudobě a genderovým nerovnostem

1. 2. 2013 - Marcela Adamusová
Česká koalice Social Watch a Ekumenická akademie Praha vypisují soutěž o nejlepší videospot za 30.000 Kč na podporu boje proti chudobě a genderovým nerovnostem. 

Seminář Lokální ekonomika a participativní rozpočet

3. 1. 2013 - Marcela Adamusová
Česká koalice Social Watch a Ekumenická akademie Praha Vás srdečně zve na seminář s workshopem na téma: Lokální ekonomika a participativní rozpočet

Hledáme finančního managera/ finanční managerku

26. 11. 2012 - Klára Hejkrlíková
Hledáme do našeho týmu novou posilu!

Seminář Pražské školy alternativ 15.října 2012 „Privatizace a deprivatizace důchodového systému a sociálních služeb“

11. 10. 2012 - Markéta Vinkelhoferová
V pondělí 15. října proběhne další z pravidelných diskusních seminářů Pražské školy alternativ, tentokrát na téma „Privatizace a deprivatizace důchodového systému a sociálních služeb“. Na semináři vystoupí se svými úvodními příspěvky Anna Šabatová, předsedkyně Českého helsinského výboru, Vladimír Špidla, ředitel Masarykovy demokratické akademie, a Erik Čipera, zástupce ředitelky občanského sdružení Asistence.

Iniciativa ProAlt spouští kampaň STOP SOCIÁLNÍ REFORMĚ

5. 10. 2012 - Linda Sokačová
Iniciativa ProAlt v pondělí 1. října 2012 odstartovala novou kampaň Stop sociální reformě, jíž poukazuje na reálné dopady jednotlivých opatření tzv. sociální reformy Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Soustředí se na ty aspekty, o nichž se ministr Drábek i celá vládní koalice snaží mlčet.

V České republice byla zahájena kampaň Fairtradové církve a náboženské společnosti (Tisková zpráva)

28. 9. 2012 - Hana Chorváthová
V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové církve a náboženské společnosti. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který se úspěšně prosadil již ve 23 zemích světa. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul „Fairtradová“ mohou získat jednotlivé sbory, farnosti či náboženské obce, kampaň je otevřená všem církvím a náboženským společnostem.

Dienstbier náš prezident

27. 9. 2012 - Anna Šabatová
Česká společnost si po poslední zpackané prezidentské volbě vynutila změnu zákona. V příštím roce budeme poprvé volit prezidenta republiky přímo. Je to výzva s otevřeným koncem, jež může vyústit ve zřetelně uspokojivější atmosféru ve společnosti, ale také v trpké zklamání, že jsme opět nezvolili dobře.

Privatizace bylo dost, začněme deprivatizovat! (Tisková zpráva)

5. 9. 2012 - Jiří Silný
Pražská škola alternativ zahajuje zimní semestr 2012.

Vzniklo prohlášení KŘESŤANÉ PROTI ZÁKONU O CÍRKEVNÍM MAJETKU (Tisková zpráva)

19. 8. 2012 - Jiří Silný
Jako další příspěvek k současné diskusi o tzv. církevních restitucích vzniklo z podnětu některých osob sdružených v rámci Iniciativy za církev sociálnější prohlášení nazvané Křesťané proti zákonu o církevním majetku. Prohlášení se vyslovuje proti přijetí vládou navrženého zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi, přičemž tento zákon kritizuje právě z pozic křesťanství.

Česká republika se řítí do smrtící spirály (Tisková zpráva)

15. 8. 2012 - Karolína Silná
Česká koalice Social Watch zveřejnila monitorovací zprávu o vývoji a nedostatcích v boji proti chudobě a za rovnost mužů a žen v České republice. Hodnotí v ní uplynulé období nepříliš povzbudivými slovy: nezaměstnanost na deseti procentech, vládní reformy podřezávající domácí ekonomiku, asociální a protirodinná politika, odliv kapitálu z ekonomiky do daňových rájů a destrukce nástrojů ochrany životního prostředí.

Nové publikace ke změnám klimatu a globálnímu vzdělávání

12. 7. 2012 - Ekumenická akademie
Začátkem léta Ekumenická akademie Praha připravila dvě nové příručky : sborník textů "Klimatická změna, obnovitelné zdroje energie a občanské aktivity" a katalog materiálů "Jak globálně vzdělávat". Obě příručky jsou k dispozici zdarma ke stažení na našich stránkách.

Přijďte na besedu s panem Franciscem Reynagou a pohovořte s námi o pěstování kakaa v Bolívii

20. 5. 2012 - Jiří Silný
Francisco Berrios Reynaga bude vzácným hostem organizace Fairtrade Česká republika v rámci projektu „Férové kakao“, který je realizován za podpory Nadace Vodafone. Pan Francisco Reynaga pohovoří o tom, jak vypadá pěstování kakaových bobů v Bolívii a jak v družstvu El Ceibo využívají podpory získané ze systému fair trade. Beseda se koná v úterý 22. května od 19:00 v restauraci Mlsná Kavka.

Pražská škola alternativ: výzva k předkládání konferenčních příspěvků

29. 3. 2012 - Linda Sokačová
14. května proběhne v rámci Pražské školy alternativ konference k sociální a pracovní oblasti, tentokrát na téma ne/zaměstnanost. Na tuto akci hledáme řečníka/ řečnici k tématu ne/zaměstnanosti, veřejné služby, nezaměstnaných a řešení této problematiky. Máme zájem především o příspěvky, které se opírají o dlouhodobou analýzu či výzkum.

Úřady práce nebudou paušálně zamítat vydávání nových pracovních povolení pro cizince

19. 3. 2012 - Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty
Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v České republice vítá aktuální úpravy pokynu Ministerstva práce a sociálních věcí ze 25. ledna 2012, který měl zastavit vydávání pracovních povolení cizincům ze zemí mimo Evropskou unii. Podle dnešní tiskové zprávy si Ministerstvo práce uvědomilo možné negativní ekonomické dopady nevydávání nových pracovních povolení pro méně kvalifikované pozice.

Nerovnost pohlaví přetrvává, Česko je na úrovni Botswany a Mongolska (Tisková zpráva)

7. 3. 2012 - Jiří Silný
Organizace Social Watch vydává u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen aktuální výpočty indexu genderové spravedlnosti. Ten porovnává relativní postavení žen v oblastech vzdělání, socioekonomických podmínek i podílu na moci ve 154 zemích světa. I když se Česko pohybuje v evropském průměru, s hodnotou indexu 73 bodů dosahuje podobné úrovně jako Botswana, Kyrgyzstán nebo Mongolsko.

« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 23 | »

 

 
 
 
Ekumenická akademie

Sokolovská 50
186 00 - Praha 8 - Karlín
tel./fax: +420 272 737 077
ekumakad@ekumakad.cz
www.ekumakad.cz
IČ: 638 36 009
 
{#}